Zavrieť

Porady

OCHRANNÁ DOBA PRI PN

Dobrý deň, k 30.6.2013 mi končí pracovný pomer (zmluva na dobu určitú). Od 26.6.2013 som na PN. Keďže mám vážnejšie zdravotné problémy predpokladám, že budem marodovať mesiac až dva. musím sa ísť prihlásiť na úrad práce počas PN, alebo až ukončení? komu dám ukončenie o marodke bývalému zamestnávateľovi alebo sociálnej poistovni? dakujem vam veľmi pekne za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kedže máš PP na dobu určitú, skončí sa týmto dátumom. Samozrejme, ak ste sa nedohodli na jeho predlžení. Po jeho skončení doklad o PN budeš nosiť na SP. Zamestnáv. preplatí náhradu príjmu do 30.6., a potom už bude SP platiť nemocenské.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    studentkavs Ďakujem za odpoveď. A SP mi zaplatí len po dobu tej ochrannej doby 42 dní? či?
    Tweety aká OD? veď PN vznikol ešte počas PP.
    DanielaSL Nie..preplatí až do konca PN.
    veronikasad Ochranná doba (doba kedy môžeš mať začiatok PN po skončení prac.pomeru) je 7 kal. dní. Mala si inú PN-ku v posledných 26 týždňoch ?
      zbaliť

    OCHRANNÁ DOBA PRI PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.