Zavrieť

Porady

psycho pomoc známemu

Pekný deň, chcela by som pomôcť môjmu dobrému známemu... Je to mladý chlap, podľa nás, ktorí ho poznáme zdravý človek, ale... Vždy keď ho niečo zabolí, hneď v tom vidí rakovinu... Chceli by sme mu pomôcť, ale neviem ako. Snažili sme sa mu v dobrom vysvetliť, že keď má neaký príznak choroby, nemusí to hneď nasvedčovať tomu, že má rakovinu. Má rodinu, jeho manželka nevie, čo s ním. Ako reagovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    syrik je offline (nepripojený) syrik

    syrik
    Treba ho niečím poriadne zamestnať tuším =) opakujte mu, že keď si to bude stále nahovárať a rozmýšľať o tom, tak sa to možno aj stane...ono sa to stáva ľuďom, ktorí majú z nejakej choroby panický strach...nemal niekoho blízkeho, ktorý mal rakovinu? napríklad ja osobne mám obrovský rešpekt a strach zo sklerózy multiplex...a tým, že som vyštudovala zdravotníctvo, že čítam odborné knihy a časopisy na tému zdravia, tiež sa mi stane, keď napríklad cítim takú slabosť v nohách, že začnem myslieť práve na to najhoršie...vtedy sa treba od toho odpútať...ísť sa prejsť, čítať o niečom inom, porozprávať sa s niekým...ja som tu už viackrát písala o joge, ale mne tieto cvičenia veľmi pomáhajú...

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Fobia ako každá iná-vid vyššie fobiu z telefonovania.Vzdy rovnaký postup na začiatku ktorého má byť psycholog.

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    tomu sa hovorí hypochonder nič iné. nech navštívi psychológa alebo psychiatra.

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    syrik Pozri príspevok
    Treba ho niečím poriadne zamestnať tuším =) opakujte mu, že keď si to bude stále nahovárať a rozmýšľať o tom, tak sa to možno aj stane...ono sa to stáva ľuďom, ktorí majú z nejakej choroby panický strach...nemal niekoho blízkeho, ktorý mal rakovinu? napríklad ja osobne mám obrovský rešpekt a strach zo sklerózy multiplex...a tým, že som vyštudovala zdravotníctvo, že čítam odborné knihy a časopisy na tému zdravia, tiež sa mi stane, keď napríklad cítim takú slabosť v nohách, že začnem myslieť práve na to najhoršie...vtedy sa treba od toho odpútať...ísť sa prejsť, čítať o niečom inom, porozprávať sa s niekým...ja som tu už viackrát písala o joge, ale mne tieto cvičenia veľmi pomáhajú...
    to sa stáva aj mne pichne ma v nohe potom vyššie a už začnem myslieť na to,že je to trombus a dostanem infarkt alebo NCMP a podobne tj len ľudská psychika aj môj otec to máva

    feron je offline (nepripojený) feron

    feron
    piggos Pozri príspevok
    Tak ho treba poslať ku doktorovi nech sa dá poriadne vyšetriť od hlavy až po päty, aby boli akékoľvek obávané choroby.. (rakovina) vylúčené a v zdravotnej karte bude mať záznam o tom že je úplne zdravý a žiadnu rakovinu nemá potom ho možno tieto blbé myšlienky prejdu...
    keď sa dáš vyšetriť, tak ti niečo nájdu to je položart, a poloriziko takéhoto riešenia hypochondrie, "najvďačnejší" výsledok pre hypochondra je potom záver lekára typu: tie hodnoty sú tak na hranici, mohli by znamenať riziko, ale nie je to nič vážne. A to potom ľutujem rodinu. Hypochondria (ak ide o reálnu poruchu) je liečiteľná psychoterapiou.

    psycho pomoc známemu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.