Zavrieť

Porady

Ako sa ráta 30 dňová reklamačná lehota?

Dobrý deň, dal som si reklamovať mobilný telefón a na ,,počudovanie" mi na prvý raz ako vždy reklamáciu neuznali s tým, že som porušil záručné podmienky. Viem, že má čaká ešte dlhá cesta a zrejme sa uznania reklamácie nedočkám, ale zaujímalo by ma to ako je to s tou 30 dňovou lehotou na vyjadrenie.
Reklamácia podaná 25.2.2008 a vyjadrenie mi prišlo poštou dnes t.j. 27.3.2008. Pečiatka na obálke je z pošty z 25.3.2008, čiže asi vedia čo robia a platí teda ten dátum podania (berie sa to ako dátum oficiálneho vybavenia reklamácie?) ???

Podotázka: telefón dám znovu reklamovať, musí Orange podložiť teraz neuznanie reklamácie nejakým nezávislým (nie vlastným technikom) posudkom? Telefón má asi 3/4 roka a celkom slušne som zaň doplácal aj k viazanosti, tak to nechcem nechať tak ...

Ďakujem za rady a ak máte nejakú radu ako postupovať poraďte
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dubak138 je offline (nepripojený) dubak138

    dubak138
    No z orange je to na dlhé lakte z mojej skúsenosti my jeden telefón ktorý som reklamoval, uznali reklamáciu až po 3 mesiacoch a to nepíšem o rôznej korešpondencii čo sme si popísali lebo telefonicky reklamačné odd. orange nekomunikuje a druhý my neuznali. čiže reklamačná doba platí odo dńa podania do opravy pokial to dávaš do nejakej predajne.

    mamminta je offline (nepripojený) mamminta

    mamminta
    30 dňovka sa ráta odo dňa, kedy si MT odovzdal v predajni...
    ak si ho dal 25.2, 30. deň bolo 26.3
    takže ti to poslali ešte v lehote
    a ak servis neuznal záruku, teda ak MT posúdil ako mechanicky poškodený, oxidácia a pod. v Orangei ti ho do servisu už nezoberú

    Ako sa ráta 30 dňová reklamačná lehota?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.