Zavrieť

Porady

Da sa zaregistrovat softwarovy napad?

Zdravim, da sa niekde zaregistrovat softwarovy napad, aby mi ho nikto neukradol? Googlujem googlujem, ale neviem to najst. Dakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

    dragan.michal
    Označenie Vášho softvéru si môžete chrániť kdekoľvek na svete. Náležitosti v krajinách, ktoré podpísali Madridskú unijnú dohodu sú rovnaké. Prvá, tzv. prioritná prihláška ochrannej známky sa prihlasuje v tej krajine, v ktorej sa softvér prvýkrat začal označovať. Do pol roka od dňa prihlásenia je nutné prihlásiť v tých krajinách, v ktorých si označenie chcete chrániť.

    Bližšie informácie nájdeš na
    http://www.upv.sk/index2.php?lang=sk&idd=94

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    eloelic Pozri príspevok
    Zdravim, da sa niekde zaregistrovat softwarovy napad, aby mi ho nikto neukradol? Googlujem googlujem, ale neviem to najst. Dakujem za odpovede.
    Mohol by si trochu bližšie špecifikovať?

    Samotný nápad asi nepôjde registrovať ako ochrannú známku. Môžeš ochrániť názov softu (ako bolo spomenuté), samotný soft môžeš naviazať na autorské práva, ale pochybujem, že by ti niekde patentovali len samotný nápad.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Samotny napad sa choranuje tak, ze ho das na papier, podpises si to a das to do notarskej uschovy kde sa o uschove vyhotovi ntarska zapisnica. Nakolko kazda myslienka vyjadrena na hmotnom nosici ak je vysledkom tvorivej dusevnej cinnosti podlieha autorskopravnej ochrane. Preto v pripade ak by si zistil ze niekto pouzil napr. ten isty algoritmus, alebo tu istu struktury bazy dat, mozes na neho podat trestne oznamenie a dokaz budes mat po ruke - notarsku zapisnicu.

    Da sa zaregistrovat softwarovy napad?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.