Zavrieť

Porady

Co sa stane ak dam olej ktorý ide do auta na motorku ?

Mam motor do ktorého ide 2 T olej a mam olej ktory ide do auta co sa stane keby som dal z auta olej do 2 T motora ?
Takže na fotke je olej 2 t ktory ide original do mojho motora ale otazka znie co sa stane ak dal by som Castrol olej miešany 95 benzínom ?
Naposledy upravil damian2580 : 13.11.16 at 13:32
CASTROL_EDGE_TURBO_DIESEL_5W-40_4L-350x350.jpg  
Image.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pokiaľ dvojtakt musí pracovať, musí byť mazaný. Pretože dvojtakty vo väčšine majú suchú kľukovú skriňu (aj kvôli tomu, že sa používa na nasávanie zmesi benzínu a vzduchu), trecie plochy musia byť mazané olejom zmiešaným s benzínom.

    Teda ak by si použil do 2T motora olej pre diesely - zadrieš dvojtakt. Už len preto, že olej je syntetický (uvedený na obrázku) a teda sa nerozpustí v plnej mioere v benzíne (benzín sa vyrába z ropy - je to prírodný ropný produkt). Okrem toho - T olej má úplne inú viskozitu ako diesel olej.
    Olej pre štvortakty a pre diesle tiež majú svoje špecifiká a viskozity - okrem toho - tieto oleje sú zo spodu kľukovky čerpanéčerpadlom a TLAKOM tlačené na mazacie miesta v motore (na rozdiel od dvojtaktu, kde sa to maže zmesou, teda rozptylom.
    Okrem toho - 2T olej sa spaľuje pri druhom takte - výbuchu a splodiny idú preč (preto dvojtakty dymia viac ako štvortakty a diesely.

    Dodatočne dopĺňam: viem čo to urobí. Mal som Trabanta - čo je 2takt. Raz mi v Žiari nad Hronom načerpali 10 benzínu MIX a potom zistili, že ten MIX bol bez oleja. 2T olej nemali tak mi tam "šmrncol" 1L motorového .... a výsledkom bolo že po 50 km som už musel byť odťahovaný - zadrelo piesty. Ten motorový olej totiž sa riadne nerozpustil a klesol na dno nádrže (keby som mal na Rezervu prepnuté - možno by to "prežil" ako tak") - a hore bol potom benzín v pomere 1:100 - čo nestačí na mastenie.
    Naposledy upravil misoft : 13.11.16 at 14:29

    Co sa stane ak dam olej ktorý ide do auta na motorku ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.