Zavrieť

Porady

instalacia baterie a privodu vody

Zdravim, chcel by som vediet ci mate skusenosti s instalaciou privodu vody k baterii?

Naistalovane to mam, len mam taky pocit ako keby to trochu presakovalo v okoli kde som zapajal ventil privodu vody.
Na zavit toho ventilu som pouzil teflonovu pasku a utiahol najviac ako sa dalo

Tak neviem ci ta voda na stene je tam od toho ked som vyberal povodnu zatku, kam som namiesto nej umiestnil ventil, alebo to jemne presakuje

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    igi666 Pozri príspevok
    Zdravim, chcel by som vediet ci mate skusenosti s instalaciou privodu vody k baterii?

    Naistalovane to mam, len mam taky pocit ako keby to trochu presakovalo v okoli kde som zapajal ventil privodu vody.
    Na zavit toho ventilu som pouzil teflonovu pasku a utiahol najviac ako sa dalo

    Tak neviem ci ta voda na stene je tam od toho ked som vyberal povodnu zatku, kam som namiesto nej umiestnil ventil, alebo to jemne presakuje

    Dakujem.
    A máš prívodové potrubie odizolované? Môže sa stať, že rúry v stene sa rosia, a to preráža cez omietku.

    Alebo ako píšeš, že si utiahol ako sa to dalo. A nepretrhol si závit?

    igi666 je offline (nepripojený) igi666

    igi666
    no tie rury by sa nemali rosit, kedze predtym to bolo oka.
    No a keby ich bolo treba zaizolovat, cim by sa to dalo?

    A co sa tyka utahovania, tak som utahoval akurat, to by som si vsimol keby som strhol zavit

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    igi666 Pozri príspevok
    no tie rury by sa nemali rosit, kedze predtym to bolo oka.
    No a keby ich bolo treba zaizolovat, cim by sa to dalo?

    A co sa tyka utahovania, tak som utahoval akurat, to by som si vsimol keby som strhol zavit
    Mne izoláciu rúr robili, keď ich montovali. Je to tepelná izolácia. Nozov nepoznám. Je to šedá hmota (rúra), ohybná. Skoro ako špongia alebo čo. A dávali to aj na teplú aj na studenú vodu.

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Vyfúkaj to fénom a uvidíš, či to znovu zaslzí.
    Ak áno
    1/ pozor na vývody teplej/studenej vody, aby boli v rovnakej úrovni zo steny, aby batéria sedela. Tiež aby neboli šikmo. (Nie v pohľade spredu, ale pri myslenom pohľade z boku). Ak nie sú celkom rovnobežné snažiť sa vyrovnať v kolienkach, a nekončia v 1 rovine,, potom dať viac tesnenia- lepšie by bolo konope, . Tiež pod ventily, ak je niektorý nižšie, dať 2 tesnenia, tie sú tiež rôznych kvalít, pýtať si najlepšie, ale gumu do teplej vody nie...
    2/ Etážky (tie na vyosenie) teraz vyrábajú veľmi tenké, veľmi ľahko praskne, v prípade výmeny kúpiť z hrubšieho materiálu obidve, cítiť to aj podľa váhy...
    Sú aj iné finesy, ťažko radiť slovami, názornejšie je ukázať, ale ak trocha kutíš, vieš o čo ide
    Izolácia rúr pred omietnutím je samozrejmosť - Izoflex, Mirelon, dávnejšie sa omotávalo jutovými prúžkami podobnými "handričkami"
    Naposledy upravil petmar : 02.05.08 at 18:11

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Len keby si to chcel teraz izolovať, tak by si musel odhaliť trubky na vodu. Ja teda neviem akú batériu si montoval, ale ja som to robila pred týždňom a vôbec som tam nemusela dávať teflonovú pásku. Ten závit bol tak natesno, že by sa tam páska ani nebola zmestila. A vôbec mi to nepremoká, ani netečie. Pred tým som mala batériu z Polska a na tú som tiež minula pol teflonovej pásky. Ku koncu už ani tá netesnila. Kúpila som značkovú a je to v pohode.

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Teraz čítam že je to asi na ventile -- v trase?
    Tie guľové majú dosť krátke závity, a ak si dal málo izolácie, ako sa to stáva pri použití teflónu, veľmi ľahko praskne, keď sa dotláča -doťahuje do konca. Potom už len nový ventil...tak s chuťou do toho, pol diela hotovo...

    mardea je offline (nepripojený) mardea

    mardea
    Par baterii a privodnych ventilov k bateriam som teflonovou paskou tiez robil a mal som aj podobny problem ako popisujete. U mna to vzdy bolo o tom, ze som pouzil malo teflonovej pasky. Na druhej strane, ked som jej pouzil az moc, tak som to nevladal dotiahnut.
    Odporucam, este raz rozobrat, dat viacej teflonovej pasky a dotiahnut.

    S pozdravom

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    mardea Pozri príspevok
    Par baterii a privodnych ventilov k bateriam som teflonovou paskou tiez robil a mal som aj podobny problem ako popisujete. U mna to vzdy bolo o tom, ze som pouzil malo teflonovej pasky. Na druhej strane, ked som jej pouzil az moc, tak som to nevladal dotiahnut.
    Odporucam, este raz rozobrat, dat viacej teflonovej pasky a dotiahnut.

    S pozdravom
    Ja by som doporučil klasiku - konope a fermež. V takýchto prípadoch je to lepšie, ako teflonová páska.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Chobot Pozri príspevok
    Ja by som doporučil klasiku - konope a fermež. V takýchto prípadoch je to lepšie, ako teflonová páska.
    Presne tak. To su take novodobe prdy, hovori sa, ze vyvoj nezastavis. Konope a fermez je odskusane minimalne 100 rokov a ja davam namiesto fermeze vazelinu - lepsie sa to po rokoch rozobera a nestane sa, ze sa to pri rozoberani zacne povolovat prave tam, kde nechces (na dalsom spoji)

    instalacia baterie a privodu vody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.