Zavrieť

Porady

obcasne prace v rakusku

Dobry den.
Chcel by som sa informovat ohladom obcasnej prace v rakusku. Na slovensku mam zivnost a mam moznost na obcasne prace v rakusku - mozno 6-7 krat do mesiaca. Jedna sa o dokoncovacie prace na stavbach ako je malovanie, dokoncenie podlah a podobne. Potrebujem na taketo prace nejake povolenie?
Dakujem Bex
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tigran je offline (nepripojený) Tigran

    Tigran
    Zdravím,

    ospravedlňujem sa, že až tak neskoro, ale skúsim v krátkosti uviesť odpovede na vaše otázky. V prvom rade treba rozlíšiť tovary, ktoré tam chcete predávať od poskytovaných služieb.

    Na príležitostný predaj tovarov (aj na jarmokoch) budete potrebovať v dostatočnom časovom predstihu ohlásiť sa na miestnom úrade (magistráte) v Rakúsku a požiadať o povolenie na predaj. Ak získate povolenie, tak treba s ním sa zastaviť na daňovom úrade a požiadať o registráciu ako platca daní v Rakúsku. Zaplatíte preddavky na daniach a dostaneme príslušné daňové identifikačné číslo, ktoré musíte uvádzať na príjmových a výdavkových dokladoch.

    Čo sa týka poskytovania služieb (stavbárske práce, apod.), postup je v tomto prípade odlišný. Musíte najprv splniť podmienky na vysielanie SZČO alebo zamestnancov najprv na Slovensku a potom aj v Rakúsku. Ak sa jedná o stavebné práce, tak pred prvým vyslaním budete musieť ohlásiť Vaše kvalifikácie ma spolkovom ministerstve hospodárstva. Následne ako SZCO vám bude stačiť objednávka (zmluva o dielo), E101, EPZP a môžete začať Vaše aktivity v Rakúsku. Vyslaných zamestnancov bude navyše treba nahlásiť na spolkové ministerstvo financií a zaplatiť za nich príspevky do systému sociálneho zabezpečenia BUAG.

    To bolo nateraz všetko

    TIGRAN SOLUTIONS

    bex je offline (nepripojený) bex

    bex
    Dakujem za odpoved.
    Uvediem priklad: Realizujem liate podlahy. Zakaznik ma zavola ze potrebuje do garaze liatu podlahu. Mozno budu ti zakaznici traja za mesiac. Aj tak treba povolenie?

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Podnikanie je sustavna cinnost, a ako som prebehla ten link, nie je tam ani zmienka o "obcasnych pracach". Bud podnikanie vykonavas alebo nie, t. j. bud si zivnostnik (mas ZL) alebo nie si (nemas ZL).
    Lianka Pozri príspevok
    Podnikanie je sustavna cinnost, a ako som prebehla ten link, nie je tam ani zmienka o "obcasnych pracach". Bud podnikanie vykonavas alebo nie, t. j. bud si zivnostnik (mas ZL) alebo nie si (nemas ZL).
    Ahoj!
    Je potrebne mat aj prechodny pobyt v Rakusku, aby som dostala ZL ? Prave riesim ambulantny predaj v Rakusku ( ide o textilne dekoracne vyrobky - vlastna vyroba.).Potrebujem viac info.Mozno existuje iny sposob?Poradi mi niekto?

    obcasne prace v rakusku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.