Zavrieť

Porady

HP 600 a delenie disku?

Ahojte..dostala som nový comp HP 600 s Windows 7 64bit..slovenčinu som zvládla nainštalovať sama,kedže bol Win 7 len v angličtine,ale potrebovala by som ešte rozdeliť disk,kedže je tam až terabit-vlastne on ukazuje len 918Gib..ako to môžem prosím najjednoduchšie spraviť,ale som nemusela nič formátovať,či inak riešiť??chcela by som to dať na presné polovičky...
Vopred dakujem všetkým za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tibor. je offline (nepripojený) tibor.

    tibor.
    odporucam tento program :

    http://gparted.sourceforge.net/

    - najlepsie nahrat na CDRW a spustit namiesto Windowsu

    da sa to aj znamejsim Partition Magic, ale ten nie je zadarmo...

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    salvosko Pozri príspevok
    To možno nie, niekedy to trvá aj hodiny ale stačí správne nastaviť čo sa má urobiť a potom už len čakať a modliť sa aby sa nestalo že mu nevínde krok.
    prečo hodiny? napr. GParted čo bol spomínaný, s ním sa dobre robí a pomerne rýchlo...

    uno81 je offline (nepripojený) uno81

    uno81
    našla som si zatiaľ Easus Partition Master Pro 5.5.1. a podobá sa na ten Partition Wizard,ale všade je angl. a to ma trošku deprimuje:-(((
    Našla som nejaké obrázky k tomu,tak to skúsim a uvidím,či ma nešlahne...

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    asi by bolo lepšie, keby delenie disku spravil niekto, kto vie čo robí... lebo chyba môže znamenať stratu dát a potrebu preinštalovania systému...
    a ak tomu rozumie, spraví to skôr ako stihne dopiť kávu

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    Flinstone Pozri príspevok
    spraví to skôr ako stihne dopiť kávu
    To možno nie, niekedy to trvá aj hodiny ale stačí správne nastaviť čo sa má urobiť a potom už len čakať a modliť sa aby sa nestalo že mu nevínde krok.

    uno81 je offline (nepripojený) uno81

    uno81
    Flinstone Pozri príspevok
    asi by bolo lepšie, keby delenie disku spravil niekto, kto vie čo robí... lebo chyba môže znamenať stratu dát a potrebu preinštalovania systému...
    a ak tomu rozumie, spraví to skôr ako stihne dopiť kávu

    Tak chlapci,s tým programom mi to trvalo pár minútiek a bolo to len na pár klikov a disk super rozdelený bez formátovania atd.Vrele ho odporúčam
    dakujem všetkým samozrejme za podporu,dosť som sa toho bála...Slovenčinu som tam dala cez Vistalizátor,čo taktiež vrelo odporúčam všetkým,čo majú OS len v Angličtine-nie je potreba preinštalovávať OS

    uno81 je offline (nepripojený) uno81

    uno81
    salvosko Pozri príspevok
    To možno nie, niekedy to trvá aj hodiny ale stačí správne nastaviť čo sa má urobiť a potom už len čakať a modliť sa aby sa nestalo že mu nevínde krok.
    ten Easus je tak jednoduchý,že som sa ani modliť nemusela

    uno81 je offline (nepripojený) uno81

    uno81
    Fero11 Pozri príspevok
    Easus for dummies

    Klídek Frenky,inteligentnejšie je použiť niečo,čo Ti prácu uľahčííí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.