Zavrieť

Porady

Platenie odvodov

Ak fyzická osoba predá pozemok platia sa z tohto príjmu aj nejaké odvody okrem dane z príjmu?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Odvody z prenájmu zrušené boli, z predaja nie - mali byť v rámci DOR ale až na rok 2012. Odvody sa budú platiť aj zo sumy uvdenej v daňovom priznaní v §8.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Správne. Treba zvážiť, či nepredať pozemok až budúci rok, možno sa tento odvod zruší, ale spoliehať sa na to nedá.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Katarína111 Pozri príspevok
    Ak fyzická osoba predá pozemok platia sa z tohto príjmu aj nejaké odvody okrem dane z príjmu?
    Ďakujem
    Nie, neplatia.

    Katarína111 je offline (nepripojený) Katarína111

    Katarína111
    A ak by išlo o stavebný pozemok - faktúra musí byť s DPH? A musí táto osoba podať daňové priznanie DPH, alebo nie ak ide o príležitostný predaj?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    FO=občan, nie je zrejme platiteľom DPH. Tak DPH nerieši.
    ALebo je to inak?

    Katarína111 je offline (nepripojený) Katarína111

    Katarína111
    a ak kupujúcim je firma - plátca DPH ako má potom táto postupovať pri jeho následnom predaji. Musí ho zdaniť DPH-čkou? Aj keď ho nadobudla bez DPH?

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Katarína111 Pozri príspevok
    Ak fyzická osoba predá pozemok platia sa z tohto príjmu aj nejaké odvody okrem dane z príjmu?
    Ďakujem
    Ak sa to zdaňuje, zaplatí zo základu dane aj poistné do zdravotnej poisťovne 14%.

    Katarína111 je offline (nepripojený) Katarína111

    Katarína111
    mne pred pár minútami volali z Dôvery, kde som dala tiež tent dotaz, a tam mi tvrdili, že to bolo zrušené a odvody sa z predaja neplatia, ani z prenájmu. Tak teraz som zasa na pochybách.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Katarína111 Pozri príspevok
    a ak kupujúcim je firma - plátca DPH ako má potom táto postupovať pri jeho následnom predaji. Musí ho zdaniť DPH-čkou? Aj keď ho nadobudla bez DPH?
    samozrejme, každá strana rieši svoj problém.Platiteľ DPH predá stavebný pozemok s DPH, aj ked ho kúpil bez DPH.

    Katarína111 je offline (nepripojený) Katarína111

    Katarína111
    ďakujem za radu, a čo hovoríš na tie odvody, čo je popísané vyššie - platia sa alebo nie? už som z toho jeleň

    Katarína111 je offline (nepripojený) Katarína111

    Katarína111
    takže ak som kúpila pozemok za 70 tis.Eur a teraz ho predávam za tú istú cenu nemala by som platiť žiadny odvod, ale ak by som ho predala za napr. 80 tis.Eur platila by som 14 % odvod z toho rozdielu /z 10 tis.Eur/. Správne to chápem?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Jana Motyčková Pozri príspevok
    Odvody z prenájmu zrušené boli, z predaja nie - mali byť v rámci DOR ale až na rok 2012. Odvody sa budú platiť aj zo sumy uvdenej v daňovom priznaní v §8.
    To znamená , že občan predá nehnuteľnosť a v DP bude mať príjmy podľa§6 a §8 , tak do VZ mu vstupuje aj príjem z predaja nehnuteľnosti ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.