Zavrieť

Porady

Ročné zúčt. dane 2009 - nezdaniteľná časť

Dobrý deň,
akurát vypočítavam ročné zúčtovanie dane za zamestnancov v programe a mám tu jednu nezrovnalosť. Keďže nie som personalista, neviem čo sa deje.

Nezdaniteľná časť na daňovníka z potvrdenia je 3.927,24 eur

a nezdaniteľná časť na daňovníka, ktorú mi program dosadil automaticky je 4.025,70 eur.

Moja otázka znie, ktorá suma je tá správna? Aby som náhodou nevypočítala blbosť


ps: keď som dala znovu vypočítať potvrdenie, tak mi tam opäť program zadal sumu 3.927,24 eur.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    V tom prípade počítaš NČZD: 7872,48 - (základ dane : 4)
    7872,48 - (16008:4) = 7872,48 - 4002 = 3870,48 €
    Naposledy upravil Tamila : 31.03.10 at 08:18 Dôvod: doplnenie

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    aký má ZD - /pozor na milionársku daň

    Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

    Aňuška
    Plná výška NČZD je len do základu dane (ZD) 15387,15.
    Od 15387,16 do 31489,91 sa prepočítava vzorčekom:
    (44*178,92) - (1/4 * ZD)

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    dkleinova Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    akurát vypočítavam ročné zúčtovanie dane za zamestnancov v programe a mám tu jednu nezrovnalosť. Keďže nie som personalista, neviem čo sa deje.

    Nezdaniteľná časť na daňovníka z potvrdenia je 3.927,24 eur

    a nezdaniteľná časť na daňovníka, ktorú mi program dosadil automaticky je 4.025,70 eur.

    Moja otázka znie, ktorá suma je tá správna? Aby som náhodou nevypočítala blbosť


    ps: keď som dala znovu vypočítať potvrdenie, tak mi tam opäť program zadal sumu 3.927,24 eur.


    správna suma v RZD je 4025,70

    v potvrdení máte to tak preto, lebo za 1,2/2009 bola 286,27 x 2 a od 3-12/2009 bola 335,47, čiže spolu to dáva 3927,24, ale pre rok 2009 v konečnom dôsledku platí 4025,70 €

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    dkleinova Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    akurát vypočítavam ročné zúčtovanie dane za zamestnancov v programe a mám tu jednu nezrovnalosť. Keďže nie som personalista, neviem čo sa deje.

    Nezdaniteľná časť na daňovníka z potvrdenia je 3.927,24 eur

    a nezdaniteľná časť na daňovníka, ktorú mi program dosadil automaticky je 4.025,70 eur.

    Moja otázka znie, ktorá suma je tá správna? Aby som náhodou nevypočítala blbosť


    ps: keď som dala znovu vypočítať potvrdenie, tak mi tam opäť program zadal sumu 3.927,24 eur.
    Správna je suma 4 025,70 - to je celá NZČ za rok 2009. Tú sumu, čo ti dáva program do potvrdenia - aj tá je správna, pretože sa NZČ zvýšila až od marca 2009.
    Naposledy upravil rodina1 : 26.02.10 at 10:16

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    dkleinova Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    akurát vypočítavam ročné zúčtovanie dane za zamestnancov v programe a mám tu jednu nezrovnalosť. Keďže nie som personalista, neviem čo sa deje.

    Nezdaniteľná časť na daňovníka z potvrdenia je 3.927,24 eur

    a nezdaniteľná časť na daňovníka, ktorú mi program dosadil automaticky je 4.025,70 eur.

    Moja otázka znie, ktorá suma je tá správna? Aby som náhodou nevypočítala blbosť


    ps: keď som dala znovu vypočítať potvrdenie, tak mi tam opäť program zadal sumu 3.927,24 eur.
    je to správne, pretože až od marca bola NČD zvýšená na 335,47-takže celoročná je 4025,70€. Vychádza tam doplatok za mesiace 1-2, kedy NČD bola 286,27 €.

    dkleinova je offline (nepripojený) dkleinova

    dkleinova
    Ďakujem vám veľmi pekne všetkým, ste neuveriteľne zlati, že ste mi pomohli a veľmi si cenním, že tak rýchlo
    tak to idem teda dopočítať, dúfam, že aj zvyšok bude správny nakoniec.

    silvia je teraz online silvia

    silvia
    Prosím o kontrolu:
    Pri ZD=19.331,17 mi program (MRP) vypočítal NČZD 3.040,21. Mne ale pri kontrole kalkulačka ukazuje 3039,69.
    Kde môže byť chyba?

    Dík!

    arimi je offline (nepripojený) arimi

    arimi
    prosím, robím narýchlo synovi priznanie a neviem ktorú sumu mám dat. program mi vyhodil tých 3927. mám to ručne prepočítat a dat tam sumu 4025? vdaka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.