Zavrieť

Porady

Je vyhodne si brat uver, ked hrozi rozpad eurozony?

Pojdu uroky hore, alebo dole?
Nie je lepsie zafixovat uroky na co najdlhsiu dobu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    nikto nevie, ako sa bude situácia vyvíjať (môže predpokladať), rovnako nikto nevie čo bude mať vplyv na výšku úrokov. Každého klienta banka posudzuje samostatne. Mám dvoch známych, ktorí si brali v rovnaký deň v rovnakej banke hypotéku, naraz im skončila fixácia, jednému úroky zvýšili, druhému znížili.

    platí, že čím dlhšia fixácia, tým vyšší úrok. Osobne by som bral najnižšiu možnú fixáciu, aby som stále mohol porovnávať ponuky ostatných bánk a v prípade lepších podmienok, odísť.

    gasrop je offline (nepripojený) gasrop

    gasrop
    ja si uver musim brat. akurat neviem ci je lepsie pockat ako sa to cele s eurom "vyvrbi", ale je lepsie si ho brat teraz, ked su uroky relativne nizke...

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    gasrop Pozri príspevok
    ja si uver musim brat. akurat neviem ci je lepsie pockat ako sa to cele s eurom "vyvrbi", ale je lepsie si ho brat teraz, ked su uroky relativne nizke...
    Nepovedal by som,že uroky sú nízke ...

    Úrok 14 % je nízky ???

    day je offline (nepripojený) day

    day
    mattto Pozri príspevok
    platí, že čím dlhšia fixácia, tým vyšší úrok. Osobne by som bral najnižšiu možnú fixáciu, aby som stále mohol porovnávať ponuky ostatných bánk a v prípade lepších podmienok, odísť.
    ked odides stracas, zo zaciatku platis viac urok ako istunu, tz. ked budes neustale manit banku nebudes splacat uver - istinu, ale len urok

    tazko povedat, ja by som bol za zobrat vyssi uver a dlhsiu fixaciu, ked sa Ti podari dostat pri FIX 10rokov na 5,5% tak super

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    day Pozri príspevok
    14% urok? hovorime o bankach nie providente

    Bohužiaľ hovorím o VUB.

    oldschool je offline (nepripojený) oldschool

    oldschool
    Indeed Pozri príspevok
    Bohužiaľ hovorím o VUB.
    Potom hovoríš o spotrebnom úvere a nie hypotéke. gasrop síce nenapísal typ úveru, ktorý chce brať, ale podľa fixácie predpokladám myslel hypotéku, nakoľko spotrebáky majú pevné úroky po celú dobu splatnosti. Na 100% hypotéku som teraz vybavil klientovi 4,5%. Mal rating A++ takže sa to netýka každého, aby ma náhodou niekto nenapadol, že som klamár...
    Naposledy upravil oldschool : 28.08.12 at 10:17
    Indeed presne tak, termíny hypoteka a uver su pribuzné kategorie,no dost sa od seba líšia

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    oldschool Pozri príspevok
    Potom hovoríš o spotrebnom úvere a nie hypotéke. gasrop síce nenapísal typ úveru, ktorý chce brať, ale podľa fixácie predpokladám myslel hypotéku, nakoľko spotrebáky majú pevné úroky po celú dobu splatnosti. Na 100% hypotéku som teraz vybavil klientovi 4,5%. Mal rating A++ takže sa to netýka každého, aby ma náhodou niekto nenapadol, že som klamár...
    Toto by ma zaujímalo,

    KDE zistím svoj osobný rating ?

    oldschool je offline (nepripojený) oldschool

    oldschool
    day Pozri príspevok
    To nemusi byt super urok, zalezi aku ma fixaciu
    Fix 3 a ak by si zohnal na 100% hypo niekde taký úrok mimo štátneho príspevku pre mladých, tak klobúčik dole...

    oldschool je offline (nepripojený) oldschool

    oldschool
    Indeed Pozri príspevok
    Toto by ma zaujímalo,

    KDE zistím svoj osobný rating ?
    Tvoj osobný rating ti stanoví banka v ktorej žiadaš o úver podľa vlastných nastavených parametrov
    Indeed lenže,banka mi to nepovie...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.