Zavrieť

Porady

Ako by ste zauctovali nakup klimatizacie ?

Zakupili sme klimatizaciu, ktorej obstaravacia cena je 850 eur. Ja by som to chcela dat rovno do nakladov. Mohlo by to takto byt ?
Naposledy upravil cutty : 07.07.17 at 05:29
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AK bude OC klimatizácie aj s jej montážou do 1700€, potom áno, priamo do nákladov. Inak do majetku ako TZ.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bianka117 klimatizacia nad 1700 sa môze učtovat a evidovat aj samostatne, tak ako výtahy
    inak na učet 501xxx ak je do 1700 euro
    cutty Nie je to len klima a cena je tych 850 takze to supnem rovno do nakladov. Dakujem
    cutty Este ak by si vedela poradit - mam fakturu na nakup nehnutelnosti. Su na nej tri polozky
    1. objekt - budova - 56000
    2. pozemok na ktorom stoji budova - 1912
    3. pozemok - 3000 bez dph ( 600 eur dph )
    polozky 1 a 2 ich dodanie je oslobodene od dane. Na pozemok - polozka 3 tam je vycislena aj dph. Ako v omege zauctovat taku fakturu ?
    Vopred dakujem
    Soňa K Oslobodené znamená dph vôbec alebo s prenosom daňovej povinnosti ? Ak s prenosom, máš v omege režim na domáce samozdanenie - tuším 27. Budovu zaradíš a odpisuješ zvlášť, pozemky sa neodpisujú.
    cutty Dph vôbec, nie je to samozdanenie. Asi by som to len dala ako klasicku DF a rozpisala v tej tabulke do kolonky s 20 perc. Dph ten pozemok s danou a do kolonky V tu budovu a pozemok oslobodeny od dph. Co myslis?
    Soňa K hej
      zbaliť

    Ako by ste zauctovali nakup klimatizacie ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.