Zavrieť

Porady

Kancelársky kontajner

Kúpili sme kancelársky kontajner. Suma 130 tis. bez DPH.
Zaradila som ho, že je to 3. odpisová skupina 28.11.10 Montované stavby z kovov (prefabrikované bunky plechové)

Neviete mi povedať na aký účet zaúčtujem ?
021 - stavby alebo 022 samostatné hnuteľné veci ?

Ďakujem
Naposledy upravil Janinkaaa : 09.04.08 at 12:55
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Otázka.

    Ide o prenosný kontaner? Zrejme ano-samostatná hnuteľná vec. 022

    Je kontaner montovaný, ako neaký napr. trezor do nehnuteľnosti, teda je súčasťou nehnuteľnosti. Potom zvýšim VC (ZC) nehnuteľnosti-4. OS (021)

    Jani, pozri sa i na tieto zaradenia.

    28.21.11 Nádrže, cisterny, kontajnery a podobné zásobníky z kovov s objemom presahujúcim 300 l

    Tvoje zaradenie:
    Napr. kabínu považujem za samostatnú hnuteľnú vec: 022[/B]
    28.11.10 Montované stavby z kovov[/B]

    Z: Kovové stavebné diely, mobilné prístrešky, kabíny, modulové zostavy pre výstavištia, zariadenia staveniska (bunky), telefónne automaty atď.

    Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

    Janinkaaa
    Betka neviem ani presne popísať aký je to kontajner, z čoho je.

    Normálne v tom kontajneri je zriadená kancelária. Na stavbe je zložený kontajner a počas dňa sa v tom kontajneri vybavujú pracovné veci. Pracovníci sa tam prezliekajú, obedujú, ... Kúpli sme si do kontajnera stoličky, stôl. Ale neprespáva sa tam.

    Ďakujem ti Betka.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Jani, skúsim analyzovať a nahlas premýšľať:

    021 použijem ak ide o stavbu, resp. drobnú stavbu v zmysle stavebného zákona. Ide o obstaranie nehnuteľnosti. Stavba to nebude. Skúsme porozmýšľať, či to bude drobná stavba, a či splňa funkcie:
    - majú doplnkovú funkciu pre hlavnú stavbu a nemôže podstatne ovplyvniť životné prostredie
    - napr. práčovne, kôlne, letné kuchyne, čakárne, stavby špotr. zariadení.....

    Čo je stavba?
    - je stavebná konštrukcia postavená stavebnými prácami zo stavebných výrobkov, kt. je pevne spojená so zemou alebo kt. osadenie vyžaduje úpravu podkladu. (pevné spojenie- spojenie pevným základom, upevnenie stroj. súčiastkami, zvarom, pilotami, lanami......)

    Tento Váš kontaner mi to všetko vylučuje. JA síce môžem vyrovnať povrch, aby sa mi nehýbal, ale ešte stále to nie je stavba.

    Ide o samostatnú hnuteľnú vec, kt. účtujem na 022. (ešte ma napadlo, má súpisné číslo? Zrejme nie. )

    Zoberme si i samostatné hnuteľné veci napr. novinový stánok, WC, unimobunky.....

    TAkže vidím na 99,9% účet 022. Prečo? Príde žeriav, resp. nejakí mocní svalovci a bez problému kontajner prenesú.

    Ďalšia súvislosť, prečo nie stavba. Ak si zoberiete katas. mapu, je tam zakreslená táto "stavba"-nie. Máte LV? Nie. Preto ide o samostat. hnuteľnú vec.
    Asi toľko. Určite sa ešte niekto sem zapletie.

    Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

    Janinkaaa
    Krásne si mi to rozanalyzovala a súhlasím s tebou Betka.
    Áno, je to samostatne hnuteľná vec.

    Ešte, keď môžem otázočku : Do ktorej odpisovej skupiny zaradím kontajner ? A koľko rokovho budem odpisovať ?

    Firma, v ktorej nám kontajner vyrábali povedala, že odporúča do 3. odp. skupiny.

    Ďakujem Betka, si zlatá.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Jani, zase analyticky.
    - či už ide o kontajnery ako som citovala vyššie (nie prepravné tie sú 2.OS, keďže už ide o termín kontaner) sú v 3.OS....
    28.11.10-tiež sú v 3.OS- kabíny, automaty, ....

    Všetko je koniec koncov v 3.OS

    Prikloním sa k Tvojmu zatriedeniu: 28.11.10, keďže je tam ten plech.

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    my sme kupili tiez kancelarsky kontajner z rakuska prisla mi faktura v sume 4280,- EUR bez DPH budem to brat ako tovar? a budem to samozdanovat???? prosim

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    zuzanna Pozri príspevok
    my sme kupili tiez kancelarsky kontajner z rakuska prisla mi faktura v sume 4280,- EUR bez DPH budem to brat ako tovar? a budem to samozdanovat???? prosim
    Nikto mi nevie poradit

    Kancelársky kontajner

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.