Zavrieť

Porady

MRP Mzdy a personalistika

Dobrý deň, chcela by som Vás veľmi pekne poprosiť o pomoc.
Mám problém s programom, multiverziou.
Náš konateľ si otvoril ďalšiu firmu, na základe čoho sme si objednali multiverziu programu, aby som mohla robiť mzdy zamestnancom aj druhej firmy v tomto programe.
Konateľ premiestnil niektorých zamestnancov z prvej firmy do druhej, na základe čoho som týmto zamestnancom v starej firme ukončila pracovný pomer a taktiež som stopla výpočet poistného.
V druhej firme som im normálne pridala nový pracovný pomer a základné údaje na výpočet miezd.

Keď som im počítala mzdy v novej firme, všetko vypočítalo v poriadku, aj poistné.
Keď však rátam mzdy v prvej firme, tak mi pri tlačení dokladov "sumarizácia poistného", aj výplatnica zahŕňa aj mzdy z druhej firmy, tých zamestnancov, čo boli predtým v prvej firme, hoci ich mzdy som v prvej firme nerátala a ani ich tam nemám zobrazené, ani v pracovných pomeroch už nefigurujú.

Prosím, neviete mi poradiť, kde by mohla byť chyba, prečo mi ich stále zobrazuje aj v prvej firme?
Už som skúšala kadečo, volala som aj do MRP v Košiciach, ale tam má veľmi "ochotná" pani odmietla výsmechom
O pár dní už musím posielať výkazy do poisťovní a mne to v tej prvej firme vychádza všetko vrátane zamestnancov, ktorí tam už nemajú čo robiť...

Prosím, ak viete, poraďte.
ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    V tej 1.firme daj vypočítať poistné ešte raz.

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    V prvej firme ukončiť pracovný pomer. Tak isto, ako by išli robiť kdekoľvek inde. V druhej firme - nahrať zamestnanca,ako ktoréhokoľvek iného. Pridať mu pracovný pomer a počítať. Nechápem ako si v prvej firme "stopla" poistné. Predsa pri normálnom ukončení pracovného pomeru dáš ukončenie PP z dôvodu.... podľa ZP a dátum ukončenia PP.
    Zrejme máš buď zle ukončené pracovné pomery a zle zadaných nových pracovníkov, alebo zle nainštalovanú multiverziu. Keď otváraš MRP mzdy, vidíš tabuľku s obidvomi firmami?
    Skús ešte raz nainštalovať aktualizáciu MRP a pozri si v počítači - pri dvoch firmách máš mať adresáre Data0000, Data0001.
    A volaj radšej Brezno.

    Miriam05 je offline (nepripojený) Miriam05

    Miriam05
    Ďakujem pekne.
    Práveže som všetko robila tak, ako píšete. Mám tam aj dva adresáre s dátami, aj vidím tabuľku s obidvoma firma..
    Jednoducho nechápem (
    Ešte ma napadlo. Skúšala som najprv týmto zamestnancom, ktorí sú už teraz v druhej firme narátať mzdy najprv v prvej, či mi dobre počíta počítač v tej druhej firme. Tak som im najprv porátala mzdy v prvej firme, opísala si ich a potom som to vymazala prostredníctvom ctrl + del...a až tak som im ukončila prac. pomer...ale tak ako mal byť, teda k poslednému dnu mesiaca január...
    neviem či by toto tam mohlo robiť problémy? že si program zapamätal rátané mzdy?
    ale to sa mi nezdá pravdepodobné, keďže som ich vymazala odtiaľ...
    ach...
    Ale ďakujem aj tak za rady.

    danakl je offline (nepripojený) danakl

    danakl
    Dobrý deň, prosím Vás príjimame naspat zamestnanca, ktorý ma uz u nas ukoncený prac.pomer. neviem ako mam spravne postupovat. pridat k tomuto rod. čislu dalsí pp, alebo vytvorit uplne nový pp ? program ma upozornuje na to, ze uz s týmto rod. číslom zamestnanca mam.

    vopred dakuejm

    MRP Mzdy a personalistika

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.