Zavrieť

Porady

denná uzávierka

ahojte, poprosím o radu, budem veľmi rada, ak budete niekto ochotný, nahadzujem do programu denné tržby ktoré sú samozrejme z denných uzávierok, ktoré sú vlepené v Knihe pokladnice a tržieb, jeden sa však stratil, podľa obratov na položkách GT zo dňa predtým a dňa potom je jasné, že v deň, za ktorý mi chýba denná uzávierka bola tržba cca 3000,-. Čo teraz, keď nemám bloček a za svet ho nie nájsť? Nahodiť do programu príjem a v knihe pokl. a tržieb v danom dni nechať prázdnotu, alebo tam prilepiť ručne vypísané PPD, alebo ako???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    A čo tak prefotiť kopiu, kt. ostava vo Vašej UJ pre potreby napr. kontroly DU.
    Prefotte si tú, a napíšte do knihy všetko, čo prináležitý k tomu dňu.

    pupauka je offline (nepripojený) pupauka

    pupauka
    jasné, myslíš tým ten druhý kotúčik (polopatisticky :-))), ktorý ostáva, v ňom vyhľadať daný deň, prefotiť a prilepiť túto kopiu do knihy??? Nebudú mi nadávať :-))) ??? Keď ja sa ich tak hrozne bojím.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Nemalo by sa nič stať , nakoniec sa to prejaví aj v mesačnej uzávierke .Malo by to sedieť .Aj ja som už musela fotiť z kotúčika dennú tržbu.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    pupauka Pozri príspevok
    jasné, myslíš tým ten druhý kotúčik (polopatisticky :-))), ktorý ostáva, v ňom vyhľadať daný deň, prefotiť a prilepiť túto kopiu do knihy??? Nebudú mi nadávať :-))) ??? Keď ja sa ich tak hrozne bojím.
    Nebooooooj, nie sú strašiaci, to ich len my strašiakmi robíme....

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    Treba fotiť bločky-tržby keď účtujem príjem za tovar podľa knihy tržieb? Treba každý den účtovať, ja účtujem ked mi donesú knihu 15. a 31? dík

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Pru Pozri príspevok
    Treba fotiť bločky-tržby keď účtujem príjem za tovar podľa knihy tržieb? Treba každý den účtovať, ja účtujem ked mi donesú knihu 15. a 31? dík
    Niektorí poraďáci účtujú 1x za mesiac podľa mes. uzávierky.

    Osobne účtujem denne.

    Aknazuz je offline (nepripojený) Aknazuz

    certifikovaná účtovníčka Aknazuz
    Ja účtujem klientom 1x za mesiac podľa mes. uzávierky.

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    Ja som účtovala raz mesačne tiež podľa mesačnej pásky, ale potom som začala k 15 a 31, lebo ked som nezaúčtovala tržby tak som mala mínusy v pokladni. Ale napríklad ked som načítala denné pásky a kontrolovala podľa mesačnej tak mi tam nesedeli haliere. A treba pásky ofotiť a doložiť k príjmov.dokladu?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Pru Pozri príspevok
    Ja som účtovala raz mesačne tiež podľa mesačnej pásky, ale potom som začala k 15 a 31, lebo ked som nezaúčtovala tržby tak som mala mínusy v pokladni. Ale napríklad ked som načítala denné pásky a kontrolovala podľa mesačnej tak mi tam nesedeli haliere. A treba pásky ofotiť a doložiť k príjmov.dokladu?
    Nie ,nie je potrebné ofotiť pásky a prikladať k PPD . Pri účtovaní tržieb či už denných alebo mesačných vychádzate z Knihy pokladnice a tržieb .


    Dopĺňam , aby som nebola nesprávne pochopená . Pásky z RP nefotíte a neprikladáte k PPD , nakoľko povinnosťou je ich lepiť do hore uvedenej knihy , sú k tomu aj denné zápisy z ktorých potom vychádzate pri účtovaní.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.