Zavrieť

Porady

Vnútorná zvuková izolácia bytu

Dobrý deň,
prečítala som množstvo príspevkov o izolácii bytu v sekcii stavba, ale všetci sa snažili "obrániť" hluku od susedov. Ja mám opačnú otázku: ako najlepšie izolovať izbu zvnútra, niečo na spôsob nahrávacieho štúdia?
A, aby som nezabudla, keď som čítala o prenášaní basových spodných frekvencií, ktoré sa šíria najlepšie, tak musím dodať, že ide o izoláciu kvôli spevákovi (bas).
ďakujem za odpoveď
j.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

    Zitulda
    janula26 Pozri príspevok
    ďakujem za linky. ten rigips ma celkom zaujal
    ...iba trochu upresním a musíš počítať s tým že pri vnútornej izolácii stiem sa zmensí a rozmery miestnosti minimálne o 16 cm v oboch smeroch a tiež výška. Musíš odizolovať aj strop a podlahu a tu sa Ti zmení úroveň výšky podlahy. Over si, ako je to s povolením úprav ak chceš mať z bytu nahrávacie štúdio.
    V našom bloku máme hudobného fanatika a žiaľ, súsedia pod ním, nad a pri ňom sú zúfalí a už sa to musí riešiť inde, bude to na jeho škodu.
    Môj názor ale vždy bude ten, že kto chce počúvať hudbu, spievať, či kričať (či nebodaj aj hlasne sa milovať) nech sa snaží o RD a nie do bytovky a hlavne panelákový byt. Mal by ale žial, nie každý je ohľadoplný voči iným! Teperkom taký svet
    Naposledy upravil Zitulda : 15.05.11 at 21:15

    Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

    Zitulda
    Skús si prečítať toto:
    http://www.google.sk/#hl=sk&biw=1004...dae903852ca33f
    a ak poradiť ešte môžem, choď do Vedeckej knižnice a popros no normy pre akustické štúdiá. Ináč ak dobre sa pamätám má čo do takých vecí hovoriť aj hygienik s ním sme museli odsúhlasovať projekty kultúrnych stredík a i. Ten posudzuke z hľadiska ochrany zdravia proti hluku a potrpí si na dodržanie paramatrov na decibely.
    Ak sa mýlim, prosím opravte ma.
    Prednedávnom som našla na webe konštrukčný katalóg s phonestar, kde sú rôzne skladby a tam je vysvetlené, že uvádzané zisky sú počítané napr. len pre phonestar a drevovláknitú dosku bez vrchnej vrstvy, čiže je jedno, aký je to materiál.

    janula26 je offline (nepripojený) janula26

    janula26
    fakt nikto??? ja som si myslela, že sa o to už niekto pokúsil, veď je toľko hudobných fanatikov v malých bytoch...

    janula26 je offline (nepripojený) janula26

    janula26
    Zitulda, ďakujem za rady. Ja chcem ešte doplniť, že sa nebude využívať mikrofón a repráky ako pri nejakom rockovom koncerte. Ide o cvičenie klasického spevu, len ten hlas je naozaj mohutný...preto nad tým uvažujeme. A tie nahrávacie štúdiá mi tiež napadli. Našla som aj v našom meste, tak skúsim kontaktovať majiteľa a spýtam sa na materiály a dodávateľov.
    Dopočula som sa o jednej zaujímavej stránke, kde sa rozoberá akustika. akustickaizolacia.sk, ide vraj o nejaký nový veľmi kvalitný produkt z Nemecka PhoneStar, výhodou je, že ide o tenkú zvukovú izoláciu ale z veľmi dobrými vlastnoťami.

    janula26 je offline (nepripojený) janula26

    janula26
    Skrupinka Pozri príspevok
    Dopočula som sa o jednej zaujímavej stránke, kde sa rozoberá akustika. akustickaizolacia.sk, ide vraj o nejaký nový veľmi kvalitný produkt z Nemecka PhoneStar, výhodou je, že ide o tenkú zvukovú izoláciu ale z veľmi dobrými vlastnoťami.
    Dakujem za tip. Pozreli sme si videa a zda sa to byt najlepsie riesenie. Najma hrubka dosiek je vyborna. Ked zrealizujeme izolaciu, dam vediet, aky efekt sme dosiahli.

    vavjaj je offline (nepripojený) vavjaj

    vavjaj
    Dobry den, chcela by som vediet, ci sa Vam podarila ta izolacia z Phonestar a ci skusticne funguje. Pocut este nieco? Napriklad buchanie dverami. Vdaka. Jana

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    Phonestar je určite účinný, funguje na princípe vajcoobalov, povrchová úprava je však na stenách a stropoch stále sdk takže uberá priestor. Jeden spracovateľ na webe uvádza v podlahovej skladbe 15 mm drevovláknitej dosky + 15 mm Phonstaru, potom sieťku s lepidlom a 5mm dlažbu s 2 mm lepidla! To už smrdí zavádzaním klienta lebo nepoznám ani obklad v 5 mm hrúbke ani 2 mm lepidla pod dlažbu a priamo na nenosnú izoláciu to asi je riziko. Je alternatíva - Schlueter-Ditra-Sound, ťažká 3,5 mm hrubá polyetylénová poplátnená fólia vhodná na priamu pokládku dlažby, obkladu alebo omietky.

    vavjaj je offline (nepripojený) vavjaj

    vavjaj
    Takze tym chcete povedat, ze rovnako dobre by fungovali kartony od vajicok? O priestor mi nejde, toho mame dost v dome, ale Phonestar je strasne drahy. Cenova ponuka vysla 50€/m2 aj s montazou - toje des, ekd nam treba 30 m2! Citala som, ze je dobra aj kamenna vlna, . len ci naozaj. A este, ked dam akukolvek izolaciu na stenu, neprejde zvuk cez betonovu platnu - podlahu? Pocut hlavne buchanie dveri a vysavanie, ale len tlmene a ked sme v tej izbe, co susedi s vysavanou.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    vavjaj Pozri príspevok
    pozerala som tu foliu, ale stlmi len o 13 dB
    Len? je uvádzané, že to môže byť pocitovo až o 50%, inak môžete si ju dať aj dvakrát ale tiež je drahá + kvalitné flex lepidlo...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.