Zavrieť

Porady

Námietka z OR

Dobrý deň.Môžem poprosiť o radu.Došla nám odpoved zo súdu,že odmitol vykonať zmenu zápisu v OR kvôli chybe:Navrhovateľ nepredložil vyhlásenie v zmysle §105a ods.1 OZ.Našla som to vyhlásenie,ale neviem ako ho formulovať,nakoľko zmena sa týkala zmazania spoločníka z sro a ostal tam iba jeden konateľ v jednej osobe.Ako príloha celej zmeny bolo nové ztnenie spoločenskej zmluvy.Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    nie som detailista ivica sisolak
    hm, aj nabudúce treba dať na radu mi_ke - špičku obchodného práva....
    vo vyhlásení treba uviesť: meno, priezvisko, rč, bydlisko ako jediný spoločník obchodnej spoločnosti: obchodné meno, sídlo
    vyhlasujem, že nie som jediným spoločníkom vo viac ako dvoch spoločnostiach s ručením obmedzeným. Podpis a dátum ... ja pre istotu podpis dávam overovať

    nič iné netreba do toho vyhlásenia dávať
    Naposledy upravil ivica sisolak : 23.04.10 at 06:02

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Moj sef robil takuto istu zmenu, zasiel na registrovy sud, tam mu pan uradnik povedal, co a ako ma napisat, co prilozit a vsetko preslo bez problemov.

    mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

    mi_ke
    ivica sisolak Pozri príspevok
    hm, aj nabudúce treba dať na radu mi_ke - špičku obchodného práva....
    vo vyhlásení treba uviesť: meno, priezvisko, rč, bydlisko ako jediný spoločník obchodnej spoločnosti: obchodné meno, sídlo
    vyhlasujem, že nie som jediným spoločníkom vo viac ako dvoch spoločnostiach s ručením obmedzeným. Podpis a dátum ... ja pre istotu podpis dávam overovať

    nič iné netreba do toho vyhlásenia dávať

    heh, povedz mi z ktoreho ustanovenia (a necituj OBZ) vyplyva povinnost predkladat tuto listinu pri zmene?

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Nie je potrebné špiritizovať prečo a za čo a podľa čoho, treba konkrétne poradiť.

    Treba to urobiť nasledovne : hlavičky Vyhlásenie podľa §....
    ja, meno, priezvisko, r.č. a bydlisko spoločníka vyhlasujem, že nie som jediným spoločníkom vo viac ako dvoch spoločnostiach s ručením obmedzeným. Nech overí podpis.
    Samozrejme k tomu odmietnutiu treba urobiť Námietku a spolu s vyhlásením podať do 15 dní od doručenia resp. prebratia rozhodnutia o odmietnutí.

    sisulasisa je offline (nepripojený) sisulasisa

    sisulasisa
    Dakujem Vám všetkým za rady.Poučili sme sa,že najlepšie je obrátiť sa na človeka,ktorý veciam rozumie/právnik/,aj tak sme teraz všetko dali jemu na vznesenie námietky a doplnenie chýbajúcich dokumentov.ešte raz DAKUJEM.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.