Zavrieť

Porady

Prietokovy ohrievac vody do domu

Zdravim zvazujem o prietokovom ohrievaci vody Protherm Panda pog 19 do rodinneho domu, kvoli tomu ze v zime pouzivame bojler obojzivelnik cez tuhe palivo a v lete ked sa nekuri tak by sme pouzivali plynovy prietokovy (6 clenna rodina) viete mi niekto poradit ci tento prietokovy ohievac bude stacit iba cez leto ? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hugho je offline (nepripojený) hugho

    hugho
    Prietokovy ohrievac pri takej spotrebe /6 ludi/ nestiha dodavat na viacero miest odberu....poznam z vlastnej skusenosti...vykriky zo sprchy s poziadavkou nepustat teplu vodu inde. Smerodajne je zistit mnozstvo 45 stupnovej vody v prietoku za 1 alebo 10 minut. Pod 10 l za minutu je takyto spotrebic vhodny len na jedno odberne miesto, uz len cas napustania 200 l vane je cas ktory mozem venovat aj venceniu psa. Kazdopadne by som to riesil zasobnikom a to aspon 120 litrovym.

    hugho je offline (nepripojený) hugho

    hugho
    Vyrobca uvadza..
    Průtok TV (při 30°C) (l/m) 11
    to je veru malo, standardne sa uvadza vykon prietoku v 45°C, v tomto pripade je to max. 6l/min. Ja osobne mam v byte vykon zo zasobnika 23 l/min 45°C.
    radcaa zdravím,
    čítam príspevky o TN-C, TN-C-S sieťach...Potreboval by som poradiť, lebo chcem osadiť do záhradneho domčeka prietokový bojler 6,6 kW-3x400 (viď príloha). Mám tam systém TN-C , trojfázový (z rozvadazača-kde je elektromer- pri plote mi ide 4-pramenný kábel do skrinky-rozvadzača- v chatke)
    Ten boiler má totiž svorkovnicu-iba 4 šroby- 3x fáza a jedno uzemnenie-viď obr.. Riskujem veľa, keď to zapojím tak, že tri fázy-L1,L2,L3 na príslušné šroby a na tú "zem"(zelenožltý pripojím z kábla vodič N)? Alebo ten zelenožltý mám pripojiť vyslovene na uzemnovací bod (tyč zarazená do zeme-robili pôvodne profíci) , ktorý mám k dispozícii pri chatke zo starého elmer. rozvádzača-ten nový elmer. rozvádzač je už teraz v plote pri ceste.
    Alebo si nechať dorobiť na chatke systém TN-C-S.
    Rozmýšlam nad tým, že keď boiler nemá svorkovnicu s 5-timi šrobami(3xfáza, N a PE-zem) či sa dá vôbec pripojiť na taký boiler nejaký prúdový chránič!
    Ďakujem vopred za odpoveď. Neviem či som to napísal zrozumiteľne, tak sa ospravedlňujem...

    Prietokovy ohrievac vody do domu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.