Zavrieť

Porady

Predaj kozmetiky Online

Mam zahranicneho dodavatela (EU) na predaj kozmetiky (telovej, vlasovej). Potrebujem nejake zvlastne povolenie na predaj cez internet v SR?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Nechcem povedať zle,ale myslím,že kozmetika musí prejsť našimi schvaľovačkami.
    snáď milá osôbka Ingrid Ondruskova
    BXLmiami Pozri príspevok
    Nechcem povedať zle,ale myslím,že kozmetika musí prejsť našimi schvaľovačkami.
    Toto platilo cca 10 rokov dozadu, pokiaľ viem, dnes to už netreba, lebo výrobca zodpovedá za všetko...zloženie, dátum výroby, spotreby apod.
    celý proces je zjednodušený, zvlášť, keď je výrobca z Európy, ale samozrejme, že platí princíp...ak kontrola nájde nejaký nedostatok, napr. že v obehu je výrobok po lehote spotreby...zodpovedá za tento stav distribútor....nemal pripustiť, aby
    išiel tovar do obehu...

    poshook je offline (nepripojený) poshook

    poshook
    Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
    Toto platilo cca 10 rokov dozadu, pokiaľ viem, dnes to už netreba, lebo výrobca zodpovedá za všetko...zloženie, dátum výroby, spotreby apod.
    celý proces je zjednodušený, zvlášť, keď je výrobca z Európy...
    ok, to je dobra sprava lebo v doplnkoch vyzivy stale treba povolenie prislusnych "organov" aj ked je to vyrobca z EU a aj ked maju dane produkty vsetky mozne aj nemozne certifikaty a aj ked to predavaju vo vsetkych krajinach EU okolo
    snáď milá osôbka Ingrid Ondruskova
    ...doplnok výživy...to je už na hrane medzi kozmetikou a farmáciou, takže to celkom chápem...
    snáď milá osôbka Ingrid Ondruskova
    samozrejme musí mať výrobok na štítku preklad textu, gramáž, zloženie /Ingredients, INCI/ a názov slov.distribútora, dátum výroby alebo spotreby, na toto sa kontrola zameriava

    poshook je offline (nepripojený) poshook

    poshook
    Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
    ...doplnok výživy...to je už na hrane medzi kozmetikou a farmáciou, takže to celkom chápem...
    tazko povedat. ked napriklad certifikovany nemecky vyrobca vyraba gel koncentrat z aloe very s prichutou, ma na to certifikaty kvality z USA a Nemecka, vo vsetkych krajinach EU sa to predava a na slovensku su tie certifikaty uplne k nicomu, pretoze treba podstupit a zaplatit povololenie od prislusnych organov, aby sa to tu mohlo zacat predavat

    ALE

    ked si zozeniem opalovaci krem XY z krajiny XY, ktory sa nikde v EU nepredava, mozem ho spokojne zacat predavat v SR a nikomu to nevadi ak to ma nalepku v slovencine a info o zlozeni, pride mi to minimalne cudne. ja v tom totiz az taky rozdiel nevidim.
    rovnako tak je to s hociakymi inymi vyrobkami z ciny a pod. kopec z nich je vyrobenych z hygienicky zavadnych az nebezpecnych materialov a nikto to neriesi

    podla mna je to skor o tom, aby sa tu mali statni uradnici cim zivit

    stewo je offline (nepripojený) stewo

    stewo
    Ja osobne by som si vzal vsetky podklady od vyrobcu a navstivil by som prislusnu SOI v tvojom meste alebo okrese,oni ti presne povedia co ti k tomu treba,co potrebujes a co nie.
    Nemas sa coho bat ani co stratit,od toho su oni tam aby dohliadali na taketo veci.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.