Zavrieť

Porady

Ročný prevod v MRP

Pri ročnom prevode - doplnenie uzávierkových zápisov sa mi v rámiku objavuje toto oznámenie:

TYPY DPH: Táto operácia sa nedá vykonať na zatvorenom datasete.


Nevie mi niekto povedať čo to znamená a čo s tým mám robiť ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Toto som našiel na ich stránke:

    Číslo otázky:177 Dátum: 17. 3. 2005Otázka:Chybové hlásenie "Táto operácia sa nedá vykonať na zatvorenom datasete" (Vizuálny systém)
    Odpoveď:Toto hlásenie môže program vypísať v prípade, že dáta zo staršej verzie neboli korektne prevedené do verzie novšej.
    1. Je potrebné reštartovať počítač, spustiť scandisk a po spustení programu v menu Údržba dát spustiť funkciu Opraviť indexy a cez tlačítko Údržba dát funkciu Optimalizovať dáta.
    2. Ak uvedené funkcie problém nevyriešia, v menu Údržba dát / tlačítko Údržba dát spustite funkciu Prevod dát / Zo staršej verzie. Táto funkcia spustí opakovaný prevod dát zo strašej verzie.
    3. V prípade, že by problém naďalej pretrvával, pravdepodobne sú Vaše dáta poškodené. Je nutné, aby ste ich poslali na opravu.
      Dáta odzálohujete v menu Údržba dát / Zálohovať dáta - vytvorí sa súbor MRPDATA.PHC a tento vložte ako prílohu mail-u.
      Pripíšte stučný popis problému a uveďte celé číslo verzie Vášho programu ( napr. 4.20 (358) ) a sériové číslo programu, ktoré nájdete v menu Pomoc / O programe.

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    No skúšala som to, ale nič.
    Budem to teda musieť zasa poslať. Podobný problém mi nastal aj v práci, kde mi pre zmenu nenarátal výkaz ziskov a strát. Pracovníci MRP bolo pohotoví. Po zaslaní súboru som to mala za 15 minút opravené.

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Už som to vyriešila.
    Nainštalovala som najnovšiu verziu 5.20 /491/ a už to ide bez problému.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ináč keď Ti vypísalo chybu pokračovať sa nedalo?
    Pri každej chybe treba spustiť : opraviť indexy, optimalizovať data, ináč ak to nepomôže, už iba pomôže upgrade programu, ak ani to nie, tak už len programátori z mrp.

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    lenkak Pozri príspevok
    Ináč keď Ti vypísalo chybu pokračovať sa nedalo?
    Pri každej chybe treba spustiť : opraviť indexy, optimalizovať data, ináč ak to nepomôže, už iba pomôže upgrade programu, ak ani to nie, tak už len programátori z mrp.
    pokračovať sa dalo, len som sa zľakla čo to je, nakoľko robím prvý rok PU a som ešte z toho všetkého vyplašená.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    tak som predpokladala
    nič neboj, žiadne plašenie, mrp sa dá zvládnuť v pohode. Stačí trošku trpezlivosti. Čo nebudeš vedieť, na Porade sa vždy nájde niekto kto pomôže. Alebo niečo odporučí.

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Ja s tým tak troška počítam, lebo PU som nikdy nerobila a teraz som do toho spadla rovnými nohami. Musela som začať v práci /ak som si nechcela hľadať iné zamestanie/ a na dôvažok som si ešte jedno zobrala aj externe, aby som sa lepšie "zacvičila".

    Vopred ďakujem všetkým poraďákom za ich pomoc.

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    A zasa problém.
    Súvahu mi v 1 časti naráta iba 2 strany /má ich byť 6/.
    Nevie náhodou niekto, kde je problém ?
    Akosi mám samé trable a tuším to ani nikdy nedokončím.

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    jamis Pozri príspevok
    A zasa problém.
    Súvahu mi v 1 časti naráta iba 2 strany /má ich byť 6/.
    Nevie náhodou niekto, kde je problém ?
    Akosi mám samé trable a tuším to ani nikdy nedokončím.
    NEVIE NIKTO PORADIŤ ?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Zatvor program MRP, naspäť otvor, vyskúšaj znovu. Ak nepomôže skús potom nainštalovať novú verziu, ak nie je novšia proti tej čo máš, tak preinštaluj tú poslednú verziu.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    jamis Pozri príspevok
    NEVIE NIKTO PORADIŤ ?
    Máš nastavenú súvahu v skrátenej forme, ktorá má 2 strany. Nastav si pri výbere zostavy typ 2 - v plnom rozsahu.

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    smith Pozri príspevok
    Máš nastavenú súvahu v skrátenej forme, ktorá má 2 strany. Nastav si pri výbere zostavy typ 2 - v plnom rozsahu.
    Ďakujem, už to šlape.
    Ktovie kedy by som na to prišla sama.

    Ešteže existuje porada a ochotní poraďáci.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    jamis Pozri príspevok
    Ďakujem, už to šlape.
    Ktovie kedy by som na to prišla sama.

    Ešteže existuje porada a ochotní poraďáci.
    To isté som preskákal aj ja asi pred 3 rokmi, keď som prešiel na win verziu. Len vtedy som na to bol sám.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.