Zavrieť

Porady

Čo poviete na koberce

Máme porobené podlahy (rekonštruckia domu), potery schnú, chceme dať plávajúce podlahy, ale sa ešte pohrávame s myšlienkou položiť alebo nalepiť v izbách celoplošne koberce. Čo si poraďáci myslíte o takomto riešení, iste má svoje výhody aj nevýhody. Ďakujem za všetky názory a rady.
Usporiadat
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

nevýhody - roztoče, horšia údržba oproti hladkým podlahám
výhody - na dotyk teplejšia podlaha, podla svojich skúseností by som to zoradil od dlažby, cez plávačku, parkety po koberce.
ak máte doma alergika alebo podlahové kúrenie tak koberce asi nie, inak podla toho čo sa ti viac páči.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Máme alergika na pely, no ale dnes fakt môže dostať alergiu aj 50-tnik.
Máme však špičkový vysávač a zrejme manželka by ho chcela viac využívať? No dokedy by nás to bavilo s ním behať. Tiež neviem ako to bude pri najbližšom maľovaní, koberce sú asi zraniteľnejšie, ale zase je tu Tep. Na druhej strane ako píšeš sú teplejšie do staršieho domu, a aj podklad sa cez ne sa lepšie odvetráva. Rozliatu vodu znesú asi lepšie ako plávajúca, ale musí byť čistá.

-Napadlo ma, ako som pred 30 rokmi musel vyhodiť koberec z obývačky, keď svokor predvádzal, ako sa otvára fľaša červeného vína bez otvaráka (a pod vplyvom). Zmes vína a krvi z jeho ruky sa nedala vyčistiť.
0 0
bz5 bz5

bz5 je offline (nepripojený) bz5

http://www.diva.sk/lifestyle/trendy-...ajuca-podlaha/

Ja osobne som za laminátovú podlahu, parkety kombinovanu s neceloplošným kobercom a do kuchyne dlažbu a dlažbu tiež do predsiene, alebo aspon ku vchodovým dveram, kupelky a wecka...
Naposledy upravil bz5 : 04.06.10 at 10:03
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Mne osobne sa pacia laminatove podlahy (parkety) a tzv.behúne. Dotvaraju pekne interier miestnosti, da sa s nimi hybat, poumyvat pod nimi, vyprasit, daju sa presuvat... Mali sme v starom byte vsade celoplosne koberce a jedine vyhody vidim v odhlucnovani priestoru, co sa Vas, kedze mate dom asi velmi netyka, a udrzovanie tepla...

A co sa tyka udrzby myslim ze podlahy su tazsie na udrzbu... ale su hygienickejsie... na podlahe vidno kazdy kusok prachu, spinky... umyvam podlahu 2x denne a vzdy je co zametat... ten koberec tak trosku "skryva" nedostatky....
1 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Nie koberce ale niečo ako filc možno položiť celoplošne a na to dať dostredu nejaký koberec menší .

Izolácia proti chladu , hlavne v izbe nad garážou, či pivnicou.

A vysávať treba tak či tak.

Plávajúcu podlahu len do chodby, alebo do kuchyne.
0 0
seflera seflera

seflera je offline (nepripojený) seflera

Máme aj dlažby aj parkety aj koberec.
Každé podľa toho, na aký účel je miestnosť určená.
Koberec máme v spálni.... chcela som, keď vstanem z postele stúpiť do mäkkého - teplého... ... bosky....
Malé koberčeky máme v kúpeľni, keď vytúpiš zo sprchy .... na mäkké, teplučké a oprateľné....
A v detskej na parketách je tiež koberec - cez stred, aby deťúrence na ňom sedeli, keď sa hrajú ..... ľahko sa vypráši, prídane vymení za druhý....



Takže komplet koberec ukončený lištami je iba v spálni. Vysávať sa musí všetko tak-či-tak..... ale na parketách vidno "šúplaty" vždy, kedy vás napadne sa na ne sústrediť...
0 0
mexico mexico

mexico je offline (nepripojený) mexico

my sme davali vsade plavajucu laminatovu a pod to na temperovanie el. vykurovacie folie, nakolko obaja s manzelkou nemame radi celoplosne koberce, max tak nejaky malicky dekorativny
a do kupelne a na chdobu pod dlazbu vykurovacie rohoze
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
zk24 Pozri príspevok
Mne osobne sa pacia laminatove podlahy (parkety) a tzv.behúne. Dotvaraju pekne interier miestnosti, da sa s nimi hybat, poumyvat pod nimi, vyprasit, daju sa presuvat... Mali sme v starom byte vsade celoplosne koberce a jedine vyhody vidim v odhlucnovani priestoru, co sa Vas, kedze mate dom asi velmi netyka, a udrzovanie tepla...

A co sa tyka udrzby myslim ze podlahy su tazsie na udrzbu... ale su hygienickejsie... na podlahe vidno kazdy kusok prachu, spinky... umyvam podlahu 2x denne a vzdy je co zametat... ten koberec tak trosku "skryva" nedostatky....
Skvelá kombinácia pre pošmyknutie
Osobne si myslím, že tie módne dlažby patria do južnejších polôh ... aj moja suseda mi potvrdila, že kým nemala dlažbu, nevedela, koľko vecí je rozbitných
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Rozalka Pozri príspevok
Skvelá kombinácia pre pošmyknutie
...ale niektoré mávajú vtkanú zo spodku gumu
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

lujza.j Pozri príspevok
...ale niektoré mávajú vtkanú zo spodku gumu
Presne tak... alebo sa vklada pod behun taky kusok gumy priamo na to urceny... aby sa ti nemohlo smykat.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Rozalka Pozri príspevok
Skvelá kombinácia pre pošmyknutie
Osobne si myslím, že tie módne dlažby patria do južnejších polôh ... aj moja suseda mi potvrdila, že kým nemala dlažbu, nevedela, koľko vecí je rozbitných

Radsej zbieram rozbite veci z dlazby ako koberca
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

petmar Pozri príspevok

Máme však špičkový vysávač a zrejme manželka by ho chcela viac využívať? No dokedy by nás to bavilo s ním behať.

Tak si musíš zaobstarať ešte jeden špičkový, čo behá sám



je tu super vecička...
Naposledy upravil Halli : 04.06.10 at 15:57 Dôvod: zmenila som prílohu :)
0 0
seflera seflera

seflera je offline (nepripojený) seflera

Aj dlažby sú rôzne..... ja sama som si ich vyberala podľa vzhľadu, ale po uložení som zistila, že v kuchyni je voľajáka fajnejšia - bola teplejšia, ako trebárs v kúpeľni a po zisťovaní.... že vraj bola vypálená nejakou vysokou teplotou a akumuluje teplo .....tak som to aspoň pochopila ja...


A k rozbíjaniu vecí..... máme ju asi 4 roky a mám obité dve pokrievky, ktoré mi spadli asi po roku užívania behom 15min. obe a odvtedy mám zasa pokoj.... asi som si len musela vyčerpať nejakú taxu čičo
Naposledy upravil seflera : 04.06.10 at 15:25
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

slavica Pozri príspevok
Tak si musíš zaobstarať ešte jeden špičkový, čo behá sám




je tu super vecička...
neviem, neviem. do rodiny kde chodím upratovať takýto "fešák" stojí zaprášený pri stene a jediný kto tam behá s vysávačom tak to som ja
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
petmar Pozri príspevok
Máme porobené podlahy (rekonštruckia domu), potery schnú, chceme dať plávajúce podlahy, ale sa ešte pohrávame s myšlienkou položiť alebo nalepiť v izbách celoplošne koberce. Čo si poraďáci myslíte o takomto riešení, iste má svoje výhody aj nevýhody. Ďakujem za všetky názory a rady.
...ak som dobre čítal , každý sa vyjadril , čo má alebo nie ...

Ale nik sa nevyjadril k tomuto , vyššie uvedenému ...

Ak nalepiť , tak poriadne ...pre prípad výmeny z dôvodu prepálenia , škvŕn a podobne ...aby sa ťažko potom odlepovalo ...
"" Poriadna myšlienka "", hodná zreteľa...na zamyslenie
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

lujza.j Pozri príspevok
neviem, neviem. do rodiny kde chodím upratovať takýto "fešák" stojí zaprášený pri stene a jediný kto tam behá s vysávačom tak to som ja
No tak ho pohladkaj a povedz mu...tak poďme moj zlatý, treba povysávať Vieš ak tam majú bordel ako v tanku, tak im nepomôže ani 10 takýchto robotkov
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

buchač Pozri príspevok
...ak som dobre čítal , každý sa vyjadril , čo má alebo nie ...

Ale nik sa nevyjadril k tomuto , vyššie uvedenému ...
Záleži aj na tom ,či sa na podlahe budú často hrať deti, napr. vnúčatká...ale ja nie som za celoplošné koberce...som alergička. Myslím, že najpraktickejšia je kombinácia plávajúcej podlahy, keramickej dlažby a kusových kobercov. Už len kôli možnosti obmeny a dizajnu je to oveľa príjemnejšie.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

máme plávajúcu v kuchyni, obyvačke a chodbe a keby som mala voľné zdroje, tak mením okamžite. do obyvačky by som dala iba drevo. Do chodby a kuchyne asi najradšej korok.

V izbách máme celoplošné koberce - do detskej som ale vyberala s väčším rozmyslom - je tam lepsia farba. Ale je pravda, že v detskej by som teraz po skusenostiach asi kombinovala korok a koberec. Po koberci zle jazdia autíčka )
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Ak bývaš v paneláku a máš ohľad na susedov pod sebou, tak koberec! Ja počujem nad hlavou každý krok, výsledky (ne)výchovy ich 5ročnej urevanej dcéry, vysávač 3x denne, atď., ..., ...
0 0
ajkariky ajkariky

ajkariky je offline (nepripojený) ajkariky

mala som ho doma,myslím toho Roomba, dobre že sa pokazil a mohla som ho vrátiť,môžeš ho hladkať koľko chceš na sedačku Ti nevyskočí a kúty za skrinkami tiež nepovysáva takže tak
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať