Zavrieť

Porady

mzda 31.10. a 1.11.

pracovník nastúpil 31.10. o 17.00 a pracoval do 5.00 - 1.11. - treba mzdu vypočítať za dva dni - dva mesiace, aj október aj november? alebo stačí len október a dať mu 12 hodín /samozrejme s príplatkami/ ?
Vime že mzda sa vyplatí len za 31.10. ale počula som iné názory, tak si to chcem odobriť
Naposledy upravil Dašena O. : 09.11.18 at 07:05
misoft Podľa mňa - tak ako sa má! Bola to síce jedna smena, ale prechádzala cez dva dni. Takže sa to musí rozpísať.
Ako by si zdokladovala, že vyplatíš 31.10. a 1.11. (tých 5 hodín) nie? Robil by zadarmo?
ivka70 blbost
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Mzdu trwba vypocitat jednu, za jednu zmenu, podla toho, ci dana zmena patri k strede alebo k stvrtku.
    To posudzujes podla prvej nocnej zmeny v tyzdni, ci zacina v nedelu akebo az v pondelok.
    Dašena O. takže keď začína smena 31.10. vyplatí sa mu mzda len za 31.10. celých 12 hodín- tak?
    ivka70 ano, ako prilozila aj Zlata paragraf 95

    Zlata46 je offline (nepripojený) Zlata46

    Zlata46
    Viď:§ 95


    Na pracoviskách s nočnými zmenami sa začína deň pracovného pokoja hodinou zodpovedajúcou nástupu pracovnej zmeny, ktorá v pracovnom týždni nastupuje podľa rozvrhu zmien ako prvá ranná zmena, a končí uplynutím 24 hodín od jej začiatku.

    Analogicky by som uplatnila tento paragraf. Ak u Vás začína prvá ranná v týždni v pondelok po šiestej, zmena patrí(celá do predchádzajúceho dňa, teda do 31.10., ak nemáte dohodnuté v KP, alebo v PZ, ináč.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.