Zavrieť

Porady

Podnikanie nevidiacich.

Dobrý den.
Chcela by som sa opýtat, mám bratranca, ktorý je nevidiaci a je vyučený masér. Ja mám 19 rokov a idem mu vykonávat osobnú asistenciu, chcela by som sa informovat ako to je s príspevkami na osobnu asistentku...od coho to závisí..
popri tom chceme zacat obaja spolu podnikat, on by si otvoril masérnu.
Len nevieme ci by bolo penazne výhodnejsie ak byon zacal podnikat ako nevidiaci na svoje meno a on by ma zamestnal alebo by som si mala otvorit zivnost ja a zamestnala by som nevidiaceho?
Tak isto ako je to príspevkom na zaciatok podnikania? ci by dali viac fin. prostriedkov jemu ako nevidiacemu alebo mne ?

Nemame s nicim takýmto zatial skusenosti a preto som a chcela obrátit na nejaku pomoc .

Vopred dakujem za odpoved.
Romana
Naposledy upravil Dav : 26.09.10 at 16:28
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dantess je offline (nepripojený) Dantess

    Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac Dantess
    On nech si otvorí chránenú dielnu a Teba uvedie ako asistentku. on dostane prachy za CHD a aj za Teba ako asistentku. Zivnost si teda musi vybaviť on. zjednodušene povedané...

    romikk22 je offline (nepripojený) romikk22

    romikk22
    Takze zivnost si otvori on a mal by dostat nejake financie na zaciatku podnikania a aj za mna ako jeho asistentku od statu .....
    A dostane on namna potom ten prispevok na asistenciu ak ma zamestna ako zamestnankyňu?
    Alebo sme si mysleli, ze ako nahle on zacne podnikat , otvori si zivnost tak nedostamne uz ten prispevok na asistentku...

    Dantess je offline (nepripojený) Dantess

    Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac Dantess
    spraví si živnosť - otvorí chránenú dieľnu - najme si asistentku.

    NA CHD dostane väčší príspevok, kým na asistentku dostane tuším kvartálne preplatené určité % platu asistentky.

    Nieje ale nič jednoduchšie, než ísť na úrad práce a poradiť sa s ľudmi, čo s tým denne pracujú

    Podnikanie nevidiacich.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.