Zavrieť

Porady

Súbor CVS

Prosím, može mi niekto poradiť, ide o to, že mám nejaku Ftp adresu so cvs suborom, ten subor potrebujem upravit- nieco vymazat, pridat, zmenit..., kam ho mam ulozit- do excelu alebo wordu?
Po upraveni tento subor chcem importovat na web podla sablony napr.: Kod tovaru;Nazov tovaru;Vyrobca;VO cena bez DPH;Obrazok1;Obrazok2;Obrazok3 ,ale ak napr. nemam co napisat do obrazok 2,3,cize mam len jeden obrazok, mam tam urobit pri uprave suboru medzeru alebo dat 0?
Dakujem za pomoc
Usporiadat
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
Najlepšie je dať medzeru (v HTML formátovaní   )
Otvoriť ho môžeš v notepade alebo exceli. Vpodstate je to jedno, len treba dávať pozor aby sa v rovnakom formáte aj uložil.
Word neodporúčam lebo môže zmeniť formátovanie a súbor bude nečitateľný.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
alickaa alickaa

alickaa je offline (nepripojený) alickaa

Takze ked ho dam do excelu, pomenim, potom len dam ze ulozit aby ostal v tom formate a dam takto importovat? A tu medzeru dam ako v tom exceli, vynecham stlpec?
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
Nie vynechať ale normálne tam napíš medzeru.
Inak ak sa bude ukladať ten súbor v exceli ako CSV excel pravdepodobne vyzve že:

Treba odkliknúť "Áno".
0 0
alickaa alickaa

alickaa je offline (nepripojený) alickaa

tak uz som konecne nasla, kde je to cvs excel na ulozenie,... len tu medzeru mam dat do toho stlpca ktory ma byt bez udajov? , ako to tam mam napisat-slovom?
0 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

Nie pisat, klikni na bunku v stlpci kde nechces vlozit obrazokm aby ti tam blikal kurzor a normalne stlac medzernik, tym si do danej bunky vlozila medzeru. Daj "Enter" alebo "tab" aby si presla na nasledujucu bunku a tam urob to same.
I ked ja si myslim, ze keby si tam nevlozila nic, tak ze sa aj nic nestane. Tym myslim, ze keby si vo formulary ktory si stiahla vo formate CVS do Excelu vypisovala iba udaje ktore mas a do ostatnych buniek nic nepisala, malo by to fungovat, bude tam nic. Vyskusaj
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

csv súbor je v podstate obyčajný txt súbor. Takže radšej notepad.
0 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

ale na vpisovanie dat do cvs suboru je predsa len excel lepsi
0 0
alickaa alickaa

alickaa je offline (nepripojený) alickaa

notepad by bol asi jednoduchsi na tie medzery, len vela udajov musim prepocitat a poprehadzovat poradie.
0 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

co myslis s tym poprehadzovat poradie????
0 0
alickaa alickaa

alickaa je offline (nepripojený) alickaa

poprehazdovat poradie stlpcov, musia ist podla danej sablony, lebo inak sa spravne neulozia
0 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

alickaa Pozri príspevok
poprehazdovat poradie stlpcov, musia ist podla danej sablony, lebo inak sa spravne neulozia
Prepac ale nechapem, "poprehadzovat" alebo "musia ist podla sabloby".
Ja teda neviem na com pracujes, ale tipujem, ze vyplnas nejaky formular datami, nieco ako adresar. No ale ked poprehadzujes stlpce, tak sa ti moze stat, ze sa ti vymeni meno z priezviskom a nasledne pri exporte toho suboru ti to na druhom konci zle zobrazi. Myslim si ze stlpce by si nemala prehadzovat.
0 0
alickaa alickaa

alickaa je offline (nepripojený) alickaa

v podstate premiestnujem tie udaje napr. zo stlpca E do stlpca K, lebo ta sablona ma presne poradie a inak sa to neulozi, neviem uvidim co to spravi
0 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

alickaa Pozri príspevok
v podstate premiestnujem tie udaje napr. zo stlpca E do stlpca K, lebo ta sablona ma presne poradie a inak sa to neulozi, neviem uvidim co to spravi
aha asi uz chapem, ty zo svojho suboru zo stlpca E premiestnujes data do toho noveho suboru (CVS) stlpca K - lebo povodne data mas v inom poradi.
ak je to takto, tak LTD (len tak dalej).
0 0
alickaa alickaa

alickaa je offline (nepripojený) alickaa

Nuž este stale sa mi to nepodarilo, upravila som to v exceli, ulozila a nic, ...ze aby mi to slo mam to ulozit ako cvs oddeleny bodkociarkami, nie ciarkami, ale kde to mam v exceli urobit, je tam ze cvs oddeleny ciarkami- to nie, potom cvs MS-DOS, cvs-Macintosh, a potom rozne ine, tak do coho to mam ulozit aby to bolo oddelene ;
(
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Ja som si čiarky "," vymenil za ";" v textovom editore (Word a NodePad <Ctrl> + H). Pozor na obsah dokumentu, aby si si nedobabrala (napr. je v dokumente desatinná čiarka či bodka?). Pracuj samozrejme len s kópiou.
0 0
alickaa alickaa

alickaa je offline (nepripojený) alickaa

Desatinne ciarky su v cenach, sem-tam aj bodka, a inak sa to neda ulozit aby tam tie ; boli automaticky, lebo ten subor ma 7000 riadkov a 20 stlpcov, rucne by to travalo veky
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

//Desatinne ciarky su v cenach,
Je veľká pravdepodobnosť, že ich budeš musieť zmeniť na bodky.
Ťažko sa Ti radí, keď nevidím do súboru. Skús mi ho poslať na sthruska zavinac inmail bodka sk. Už sa chystám preč, ale tých 10 minút Ti venujem. Trochu počkám - tak 5 minút.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
alickaa Pozri príspevok
Nuž este stale sa mi to nepodarilo, upravila som to v exceli, ulozila a nic, ...ze aby mi to slo mam to ulozit ako cvs oddeleny bodkociarkami, nie ciarkami, ale kde to mam v exceli urobit, je tam ze cvs oddeleny ciarkami- to nie, potom cvs MS-DOS, cvs-Macintosh, a potom rozne ine, tak do coho to mam ulozit aby to bolo oddelene ;
(

Mne to ukladá s ";" vo všetkých csv súboroch, dokonca aj csv oddelený čiarkami. Tebe to ukladá oddelené čiarkami?

Skúšal som to v open office calc, a tam to viem zmeniť
Ak máš open office tak pri ukladaní súboru CSV je tam "upravit nastavení filtru".
Naposledy upravil marjankaj : 04.04.09 at 15:54
0 0
alickaa alickaa

alickaa je offline (nepripojený) alickaa

open office mam tiez, a kde je to nastavenie filtru, nenasla som...no ja ked ulozim cvs ako oddeleny ciarkami tak sa mi nic neimportuje, ked som rucne dala do kazdej bunky (iba v prvych 2 riadkoch) na zaciatok a koniec textu ; , tak sa mi to importovalo, aj ked nebolo to celkom spravne, niektore udaje tam neboli
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
alickaa Pozri príspevok
open office mam tiez, a kde je to nastavenie filtru, nenasla som...no ja ked ulozim cvs ako oddeleny ciarkami tak sa mi nic neimportuje, ked som rucne dala do kazdej bunky (iba v prvych 2 riadkoch) na zaciatok a koniec textu ; , tak sa mi to importovalo, aj ked nebolo to celkom spravne, niektore udaje tam neboli
Skús postup v prílohe.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať