Zavrieť

Porady

Skúsenosti s Windows 7

Ahojte poraďáci.
Po Novom roku som si nainštaloval novy OS W7 do PC, nielen zo zvedavosti ale aj kvôli tomu, že treba ísť s dobou, veľa som o novom OS čítal predtým, na rôznych fórach, diskusiach, a teraz keď ho už mám v PC chcem sa spýtať na Vaše skúsenosti s ním a tiež položiť otázočku..nakoľko je tento OS dobre zabezpečený čo sa týka firewallu i ochranných nastavení, nedá mi sa spýtať či je je nutné nainštalovať do neho také veci ako Spyware search and destroy alebo AdAware, a či aj nejaký firewal....napriklad comodo. Nainštaloval som si aj CCleaner, aj keď systém ma niečo podobné v sebe. Aké sú vaše názory?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Skúsenosti sú zatiaľ dobré. Je známe, že prostriedky na údržbu a ochranu PC od MS sú slabé. Všetky tie veci si treba inštalovať. Veľa zdaru.

    pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

    pistik71
    Zalezi na tom co robis, ake mas internet pripojenie, na akych strankach sa pohybujes,...

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    pokial si ten firewall nevies nastavit tak to nema velky vyznam, ja som lenivi tak pouzivam na win7 firewall windovsovsky, antivirus tiez mrkvosoftacky.. jediny iny program na udrzbu pouzivam spybot

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Používam Windows 7 a odporúčam nainštalovať Eset Smart Security alebo Kaspersky Internet Security.

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    ess som par dni pouzival a letel prec, neunosne zatazoval pc a spomaloval sietovy traffic, na 2 pc s vistami dokonca odstrelil komplet siet, a podla webu to neboli ojedinele pripady
    ak ma niekto legalni win nevidim dovod nepouzivat mrkvosoftacky security eesentials, je spolahlivy zadarmo, nezatazuje pc

    Deiky je offline (nepripojený) Deiky

    Mladý chalan plný cieľov, ktoré chcem pocas svojho zivota dotiahnuť do konca.. Facebook: Dalibor Deiky Kundrat ...viac Deiky
    Je pravda ze eset zatazuje vo väcsom percente ale jeto kvalitny system.. A patri medzi spicku..

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    Deiky Pozri príspevok
    Je pravda ze eset zatazuje vo väcsom percente ale jeto kvalitny system.. A patri medzi spicku..
    da sa pouvazovat ze NOD, ako antivirus medzi spicku patri, ale ESS ako komplexny system je netvrdim ze nefunkcny ale problemovy

    bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

    bobino38
    mecky Pozri príspevok
    pokial si ten firewall nevies nastavit tak to nema velky vyznam, ja som lenivi tak pouzivam na win7 firewall windovsovsky, antivirus tiez mrkvosoftacky.. jediny iny program na udrzbu pouzivam spybot
    ...dal som tam comodo firewall a všetky nastavenia sa pri inštalácii urobili samé.......neviem aké nastavenia by som ešte mal urobiť...

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    O ESS sa už dosť popísalo. Ja osobne som ho po ukončení licencie vyhodil von. Používam:
    Norton internet security
    System Mechanic 9
    3 programy na čistenie CCLeaner, AML Free registry Cleaner, Free registry Cleaner
    Spybot
    Mal som aj nástroj na defragmentáciu, ale na W7 64 bit sa nedá použiť. Čítal som testy a môj názor je, že už postačuje aj MS defragmentátor.
    Aj keď nechodím na pochybné stránky, tak v prehliadači mám nainštalované bezpečnostné doplnky.

    Duchanito je offline (nepripojený) Duchanito

    Duchanito
    Vlado40 Pozri príspevok
    Ja používam WIN7-Ultimate a k tomu Avast+AVG.
    avast aj avg ??... dva antiviraky naraz ..nebije sa ti to (teda aj mas zapnutu rezidentnu ochranu na oboch) ??

    Deiky je offline (nepripojený) Deiky

    Mladý chalan plný cieľov, ktoré chcem pocas svojho zivota dotiahnuť do konca.. Facebook: Dalibor Deiky Kundrat ...viac Deiky
    Je zbytocne mat 2 antiviry.. Zbytocny narok na PC a castokrát sa biju 2 softy medzi sebou.. Ale zase ja pouzivam ESS + spyvare terminator. Terminator mam tak nastaveny aby zbytocne neblokoval co nemusi... kedze on sa da nastavit dopodrobna.. a k vsetkemu ccleaner. Tak mam PC uplne v poriadku.. A s tym co nema v PC byt nemam problemy : ) Este k tomu nieco na registre a O&O defragmentaciu ten tiez nastaveny aby nebola zapnuta neustala kontrola : ) a PC bezi ako hodinky..

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    W7 mi beží bez chyby. Je to v podstate najlepší Windows :-) Veľa vecí spraví sám, veľa vecí, čo bolo treba manuálne nastavovať už netreba. Ako sa bude spomaľovať po čase neviem. Z tohto dôvodu som si nainštaloval uninstaller od Ashampoo, ktorý sleduje čo sa inštaluje a vie to dokonale odstrániť, teda nezanecháva odinštalovaný soft smeti.

    K ESS: http://www.matousec.com/projects/pro...ge/results.php

    Iba pre tých, čo neveria nech si vyskúšajú napríklad:
    http://www.pcflank.com/PCFlankLeaktest.exe a budú nemilo prekvapení

    Ako z toho vyplýva, Firewall je viac ako podpriemerný.
    Antivírus stále je špička (aspoň dúfam)
    Naposledy upravil Charon : 05.01.10 at 15:36 Dôvod: Ach tá gramatika

    Flymaster je offline (nepripojený) Flymaster

    Flymaster
    POuzivam Win7 Ultimate 64-bit a ako antivir mam NOD. Firewall pouzivam len ten zabudovany od M$, kedysi som mal aj Comodo, ale tento zabudovany staci. Na cistenie a optimalizaciu PC mam TueUp Utilities (ked treba, tak aj zdefragmentuje disky)

    Tiger23 je offline (nepripojený) Tiger23

    Tiger23
    Mam Windows 7 32bit + antivir eset smart security(antivir + firewall)

    Sem tam precistim ccleanerom

    Windows 7 je konecne windows......

    alickaa je offline (nepripojený) alickaa

    alickaa
    Prosim viete mi niekto poradiť, v lete 2009 som kupila PC s nainštalovanym win 7 (asi ultimate RC), teraz chcem kupit win7 profesional, pripadne ultimate ale neviem presne co mam kupit, v tych názvoch sa nevyznám...
    napr.:
    Windows Ultimate 7 Slovak DVD 32/64 bit
    Windows Professional 7 Slovak DVD VUP 32/64 bit.
    čo je VUP?

    Taci je offline (nepripojený) Taci

    Taci
    Vlado40 Pozri príspevok
    Ja používam WIN7-Ultimate a k tomu Avast+AVG.
    Používam presne to isté. ESET je dobrý, ale nie špičkový, v dnešnej dobe sú už AVG, ESET, AVAST apod. na približne rovnakej úrovni.
    Nemám najsilneší notebook, ale sedmička zatiaľ ide pekne. Zatiaľ som nepotreboval žiadny antispyware, predtým som používal Spywareterminator a ten mi dosť zaťažoval XP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.