Zavrieť

Porady

Ako investovat volne financne prostriedky

Dobry den

chcem sa opytat, vedel by niekto poradit ako zacat obchodovat z
financnymi instituciami?

Chceli by sme umiestnovat volne financne prostriedky mozno nakupom
statnych dlhopisov, pripadne inych produktov. Urcite ale nechceme to
riesit terminovanym vkladmi v bankach. Islo by o kratkodobe obchodovanie tak tyzdennym alebo mesacnym cyklom.

Proste aby sme nemali zbytocne vela financii na uctoch. :-)

Vedel by niekto o moznostiach, alebo aspon nejako nasmerovat?


Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    s bankou je možné dohodnúť investičné zmenky na presný počet dní.
    Štátne dlhopisy možno tak rakúske, alebo nemecké priamo cez ich štátne finančné agentúry. Slovenské štátne dlhopisy ak nejde o stovky miliónov asi len ťažko.

    adme je offline (nepripojený) adme

    adme
    zdar,

    existuje v SR jeden profi poradca ohladom investovania - ak chces mozem dat nazov na sukr. spravu, alebo mail, zeby som tu nerobil zbytocnu reklamu:-)

    ´n joy

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    Poradca bohužiaľ nevie a nemôže sprostredkovať žiadny vhodný produkt vzhľadom na to, že doba úložky je 2-4 týždne. Jediný produkt na krátke obdobia, ktorý sprostredkovatelia majú v portfóliu sú peňažné podielové fondy. Tie jednak majú oproti termínovaným vkladom poplatky (ale výnosy +- podobne). Za druhé každý podielový fond má maximálnu dobu odkúpenia podielov 2 týždne. V praxi to síce trvá len 2-3 dni, ale pri 2 týždňovej úložke je to aj tak hlúposť.

    Iné produkty, ktoré môže poradca sprostredkovať sú na takéto krátke doby absolútne nevhodné.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    s tým zlatom je to fakt dobrá investícia (pred 3 týždňami bol kurz ešte lepší) teraz tiež trocha klesol- ale aaby som upresnila - investičné zlato! nie šperky
    treba sledovať kurz -mení sa 2x denne a pomaly nakupovať- najvýhodnejšia je asi veľkosť unce,ale sú aj menšie.....ale i väčšie

    Ako investovat volne financne prostriedky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.