Zavrieť

Porady

Verbena - súrna pomoc prosím !

Ahojte. Prosím Vás, potrebujem súrnu pomoc s mojou Verbenou. Absolútne neviem čo sa s ňou deje, má také suché, pošuchorené listy, hlavne pri koreňoch. Prikladám foto aby ste videli o čo ide. A ešte by som Vás chcela poprosiť ak by náhodou niekto vedel ako sa Verbeny rozmnožujú, lebo nechcem o ňu prísť. Všetkým Vám dopredu ďakujem za odpovede.
Verbena.jpg  
Verbena 2.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ja odkvitnute sukvetia odstipujem

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    LesnáVíla Pozri príspevok
    Ahojte. Prosím Vás, potrebujem súrnu pomoc s mojou Verbenou. Absolútne neviem čo sa s ňou deje, má také suché, pošuchorené listy, hlavne pri koreňoch. Prikladám foto aby ste videli o čo ide. A ešte by som Vás chcela poprosiť ak by náhodou niekto vedel ako sa Verbeny rozmnožujú, lebo nechcem o ňu prísť. Všetkým Vám dopredu ďakujem za odpovede.
    Z tých obrázkov dedukujem, že bola prelievaná dlhšiu dobu, alebo nemá správnu drenáž a namiesto odtekania prebytočnej vody do spodnej misky sa drží v kochlíku. Ale je aj možné, že ti ju obil dážď a tým ju zničil... Ak máš ešte nejaké živé konáriky, odstrihni a skús ich zasadiť do novej zeminy a prihnojiť hnojivom na muškáty, ja používam ENGO a sú skutočne nádherné, dcére som zachránila verbenu tak, že som poumývala listy aj stonky vatičkou, dala som kochlík bokom, aby nezostala žiadna voda. Potom som živé konáriky sponkou na spisy poprikladala k zemine, kochlík sa zaplnil novými výrastkami. Do kochlíkov sme dávali zeminu nasledovne:
    drobné drenážne kamienky, neľutovala som z tých, ktoré som mala ozdobné do skalky, také biele, novú hlinu som zmiešala s rašelinou a pridala som riečny piesok. Až potom som sadila priesady verbeny. Po tomto skús dať verbenu tam, kde ju nezničí dážď, a nepreleje. Môj názor, polievala si aj ty aj Svätý Peter...

    LesnáVíla je offline (nepripojený) LesnáVíla

    LesnáVíla
    Vlasti ďakujem ti za odpoveď. Ty si asi jasnovidec,lebo som ju mala fakt na takom mieste že na ňu pršalo,ale to z toho dôvodu,lebo všade píšu že je veľmi odolná proti ďažďu. Je pravda že som ju polievala aj každý druhý deň ráno.lebo mi predávajúca prízvukovala že potrebuje veľa vody.No a takto to dopadlo ! A tak som sa z nich tešila,lebo krásne voňajú.

    Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

    Anna123
    Ja tiež nemám skúsenosti s pestovaním verbeny, kúpila som si na trhu už veľké rozkvitnuté kvety, chcem sa opýtať bude kvitnúť až do jesene alebo ju treba zostrihať, ďakujem.

    Verbena - súrna pomoc prosím !

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.