Zavrieť

Porady

Hodinová mzda - 2. platová trieda

Krásny predvianočný čas všetkým!

Ak bola stanovená minimálna hodinová mzda od 1.1.2009 na 1,698 Eur, tak pre druhú platovú triedu je násobok 1,2 suma 2,0376. Ako mám správne zaokrúhliť na 2 desatinné miesta? Bude to suma 2,03 Eur alebo 2,04 Eur.

Keď som to počítala zo slovenských korún a prepočítala na eurokalkulačke, dostala som sumu 2,03 Eur, ale pri počítaní priamo v eurách mi vychádza zaokrúhľovanie v prospech zamestnanca 2,04 Eur.

Prosím poraďte

PS
Nech čerti od vás smolu odnesú, choroby nech stratia Vašu adresu. Veľké príjmy, malé dane, ostatného primerane. Počas celého roku všetko dobre prajem na portáli porada.sk
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Necháš na 4 des. miesta - 2,0376 € pri ustanovenom 40 hod. prac. čase/týždeň. Tu(klikni na) http://www.porada.sk/855271-post88.html
    som priložila tabuľku pre výpočet min. mzdy a min. mzd. nároku. Stiahni si ju.
    Aj ja ti prajem pokojné vianočné sviatky.

    destiny333 je offline (nepripojený) destiny333

    Pracujúca matka a manželka destiny333
    Ďakujem a ešte by som sa chcela spýtať, či aj v dodatku k pracovnej zmluve uviesť 4 desatinné miesta.

    Hodinová mzda - 2. platová trieda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.