Zavrieť

Porady

OVB

Má niekto skúsenosti so spoloč. OVB? Poraďte prosím.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

hľadám hľadám hľadám, minimálne 5 tém je tu už založených.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
lesozienka lesozienka

lesozienka je offline (nepripojený) lesozienka

Hm, tak ja nahodou osobne skusenosti s OVB mam - z pozicie klientky. Momentalne je to moj dost vazny problem, ktory mi robi vrasky a pochybujem o profesionalite ich pristupu a zamestnancov. Pred casom, pred rokom, som hladala moznost akym sposobom zhodnotit svoje uspory. Mojou poziadavkov bolo, aby som si mohla niekde setrit, mierne urocit a mala financie v horizonte 2 rokov k dispozicii. Poradca mi odporucil investicne poistnie Amslico Global Invest, pricom mi podal informacie KTORE BOLI NEJASNE NEPRESNE. Myslim, ze to bolo aj napriek tomu, ze videl, ze nerozumiem o aku hru tu ide a nerozumiem financnemu trhu. Dostala som tieto informacie: ak si nedam do tejto poistky cast zivotneho poistenia iba investovanie, OVB mi zarucuje, ze budem mat ine podmienky ako dava poistovna Amslico. Amslico podmienky su v tomto produkte velmi prisne - znizit mesacnu sadzu je mozne iba o 25% a to najskor po 2 rokoch, vyber nasporenych prostriedkov je mozny o 10 rokov (je mozny ale je tam vysoky stornopoplatok - v 3 rokou poistenia je to napriklad "iba" 70% z nasporenej sumy..). OVB mi teda udajne ruci, ze si kedykolvek mozem hybat mesacnou sumou pricom najnizsie mesacne poistne je 700 korun, mozem si bez stornopoplatku po 2 rokoch kedykolvek financie vybrat. Poradca ma presvedcil, ze mam dat na zaciatok cim viac a potom uvidim ako budem vediet platit. Tak som suhlasila - s mesacnym poistnym 3000 korun. A dan za hlupost a naivitu dala na seba cakat 12 mesiacov. Teraz, po roku, si chcem poistne znizit, OVB poradca tvrdi, ano vybavili sme - OVB bude "samo" doplacat storno kvotu kvartalne na vas ucet v Amslicu... A amslico ma ide skalpovat ze neplnim poistne. Od mojej ziadosti presli 2 mesiace a tak je hypoteticky mozne, ze to OVB este len zaplati. Avsak myslim si, ze je to blbost. OVB tvrdi, ze "ziadne" potvrdenie klientom nedavaju (rozumej, ustna dohoda staci) ale ze je to vybavne - je to profesionalne? Podla mna jednoznacne nie. Platim 36tisic rocne a preto si myslim, ze jednoznacne potvrdenie potrebujem. Takze suma sumarum, povazujem ich pristup za zavadzajuci, neprofesionalny a zo zasady neodporucam. Pristup povazujem za oportunisticky a pokial sa vo svete zlozitych financnych produktov nevyznate tak detto. Tazko je odlisit co je pravda a co nie. Ale ak sa predsalen rozhodnete dat si poradit - ziadajte o vsetky poistne podmienky vopred a pisomne, citala som dokonca aj o moznosti ziadat vyhotovit zaznam o vasich poziadavkach, ktore davate poradcovi - ak vas oklame je to dokaz v pripadnom sudnom konani, budte skor kriticky nez otvoreny.. No a co bude s mojim poistnym? Zvazujem, uvidim, este par dni pockam a zrejme sa budem stazovat.... na lamparni :-).
0 0
Otakar.2 Otakar.2

Otakar.2 je offline (nepripojený) Otakar.2

Mám dobré skusenosti so spoločnostu OVB je to veľká spoločnosť kde je aj veľa pracovníkov. Má dobré rozpracované know how.

Otakar.2
0 0
silvia1979 silvia1979

silvia1979 je offline (nepripojený) silvia1979

V OVB je vela ludi a vzdy sa tam najdu dobry a aj ty horsi. Myslim, ze sa treba zamerat na konkretneho cloveka, a nie na firmu. Co sa tyka setreni ci investii, je dolezite aby ste mali cloveka, ktory sa tomu rozumie, len treba najst toho spravneho, ktoremu budete doverovat, lebo sam si taketo zalezitosti clovek nevyriesi, pokial sa tomu nerozumie. A to nie je zle, ze tomu nerozumie, ved ako aj moze, kto na to ma cas, studovat si doma taketo ino, a tak ci tak sa nemusi dozvediet vsetko.
Verim ze to vyriesite a najdete co hladate:-)
0 0
mirkoooo mirkoooo

mirkoooo je offline (nepripojený) mirkoooo

V OVB sú experti, ale aj "experti", ak chápete ako to myslím.
Niekto je spokojný, niekto zas menej - všetko záleží od toho, čo ten poradca chce, či len oblbnúť mozgy alebo naozaj poradiť.
Ale AKO ZISTIŤ, KTORÝ JE AKÝ??? ŤAŽKO
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Mala som od nich dva produkty. Po case som zistila, ze ziadny nesplnil ich pociatocne sluby ohladom podmienok a vynosov. Nepaci sa mi, ze preferuju len urcite poistovne. Mala som napr. zaujem o zivotne poistenie, evidentne preferovali jednu poistovnu - zrovna tu, s ktorou som mala negativne skusenosti z minulosti. Podobne to bolo aj u II. piliera - tiez preferovali urcitu DDS. (Neskor som presla do inej.)

Dalsia skusenost: pokial som bola v stadiu, ze som mala zaujem o produkt, ta dievcina mi volavala, stretavali sme sa. Akonahle sme poistenie uzavreli, volala len raz za rok v zmysle, ci nahodou nepotrebujem dalsie. Uz asi dva, tri roky som nepotrebovala, tak mi prestala aj telefonovat.

A co sa tyka dotaznika ohladom prijmov a vydavkov - bol az velmi podrobny. Taketo dotazniky z principu odmietam. Cudzich ludi si az tak velmi do sukromia nepustam.
0 0
Viki K. Viki K.

Viki K. je offline (nepripojený) Viki K.

Ahoj,
my s manželom máme finančného poradcu z OVB a sme s ním spokojní. záleží asi aj na tom na koho natrafíš, ale my sme s ním spokojní.
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

mirkoooo Pozri príspevok
V OVB sú experti, ale aj "experti", ak chápete ako to myslím.
Niekto je spokojný, niekto zas menej - všetko záleží od toho, čo ten poradca chce, či len oblbnúť mozgy alebo naozaj poradiť.
Ale AKO ZISTIŤ, KTORÝ JE AKÝ??? ŤAŽKO
Zistovat odbornost experta = PYTAT SA!!!

1. vyziadat si zmluvne a vseobecne podmienky, aj ku viacerym produktom
2. Na nasledujucom stretnuti, po domacom nastudovani, so zvyraznovacom v ruke sa pytat na kazdy jeden detail, pojem, bod
3. vyznacene odpovede si odkontrolovat cez inych odbornikov, literaturu, zakony
4. na zaklade pochopenia a vysvetlenia klient sa rozhoduje

5. Ak poradca odmietne poskytnut zmluvne a vseobecne podmienky = odchadzam
6. ak poradca nevie vysvetlit: napriklad princip a rozdiel medzi rovnymi a klesajucimi splatkami, pojmy atd. = odchadzam
7. vsetky garancie a sluby, ktore poradca povie ustne, ziadat ukazat v zmluvach
8. ziadat vsetky poplatky v roznych variaciach, napriklad pri predcasnom zruseni, priebezne atd
9. vysvetlit spravcovske poplatky, ale jasne
0 0
DeepGirl DeepGirl

DeepGirl je offline (nepripojený) DeepGirl

milovníčka dobrej hudby, webmasterka, grafička, cukrárka, klavíristka a popri tom nedobrovoľne aj právnička:-) ...viac
Prvý raz som sa stretla s OVB ako gymnazistka pred maturitou, keď sa ma pokúsila "naverbovať" bývalá učiteľka Dojem nula bodov. Potom sa raz za mnou nasáčkoval bývalý spolužiak, vychŕlil na mňa kvantum informácii, ako môžem v 30-ke byť za vodou a brať dôchodok a podobné nezmysly Po tom jeho výstupe som si povedala, že OVB je banda hochštaplerov a zaprisahala som sa, že nechcem o nich v živote už nič počuť...

Potom som cez manžela (vtedy ešte snúbenca) a jeho kolegu - keď sme začali plánovať svadbu a uvažovať o kúpe bytu - spoznala jednu úžasnú osobu, ktorá sa OVB venuje už niekoľko rokov. Odhliadnuc od toho, že sme si "padli do rany" a spriatelili sa, tak jej dôverujem, pretože ona patrí medzi tých, kde jej ide o človeka a nie o províziu. Keď sme potrebovali zobrať úver, momentálne na naše pomery vychádzal najlepšie v nemenovanej banke X, ktorú OVB v tom čase nemala v portfóliu. A tá baba nám otvorene povedala - "Pozrite, keby som bola mrcha a chcela na vás zarobiť, tak vám vybavím úver buď v banke Y alebo Z. Ale v tejto banke X je to pre vás najvýhodnejšie, tak si to choďte tam vybaviť, ja síce nedostanem ani korunu, ale nebudem vám predsa úmyselne niečo nevýhodné nastavovať..."

Takže podľa mňa je aj celé OVB o človeku, na ktorého natrafíš. Ale to je asi vo všetkých branžiach - lekári, právnici, predavači, predajcovia áut či kozmetiky
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

DeepGirl Pozri príspevok
Takže podľa mňa je aj celé OVB o človeku, na ktorého natrafíš. Ale to je asi vo všetkých branžiach - lekári, právnici, predavači, predajcovia áut či kozmetiky
To je pravda len ten právnik alebo lekár na to aby mohol robiť musí niečo vedieť čo sa učí pár rokov na VS a pravidelne je preskúšavaný, na makléra stačí dvojdňové školenie a už strčí guvernéra banky do vrecka. Za pár rokov sa im bude dať veriť lebo budú za svoju prácu aj zodpovedný- zle si poradil, zaplatíš to zo svojho.
0 0
didifule didifule

didifule je offline (nepripojený) didifule

pánkoj Pozri príspevok
Má niekto skúsenosti so spoloč. OVB? Poraďte prosím.
Ja mam ten isty problem, neviem ci mam s OVB byt spokojna alebo nie. Ponukli mi robotu ktora by ma bavila, ale na druhej strane nepocula som o nich takmer nic dobre a teraz som sa nechtiac stala ich zamestnancom.
0 0
marcela.t marcela.t

marcela.t je offline (nepripojený) marcela.t

na tuto pracu musi mat clovek aj povahu
0 0
Juraj Hájko Juraj Hájko

Juraj Hájko je offline (nepripojený) Juraj Hájko

lesozienka Pozri príspevok
Hm, tak ja nahodou osobne skusenosti s OVB mam - z pozicie klientky. Momentalne je to moj dost vazny problem, ktory mi robi vrasky a pochybujem o profesionalite ich pristupu a zamestnancov. Pred casom, pred rokom, som hladala moznost akym sposobom zhodnotit svoje uspory. Mojou poziadavkov bolo, aby som si mohla niekde setrit, mierne urocit a mala financie v horizonte 2 rokov k dispozicii. Poradca mi odporucil investicne poistnie Amslico Global Invest, pricom mi podal informacie KTORE BOLI NEJASNE NEPRESNE. Myslim, ze to bolo aj napriek tomu, ze videl, ze nerozumiem o aku hru tu ide a nerozumiem financnemu trhu. Dostala som tieto informacie: ak si nedam do tejto poistky cast zivotneho poistenia iba investovanie, OVB mi zarucuje, ze budem mat ine podmienky ako dava poistovna Amslico. Amslico podmienky su v tomto produkte velmi prisne - znizit mesacnu sadzu je mozne iba o 25% a to najskor po 2 rokoch, vyber nasporenych prostriedkov je mozny o 10 rokov (je mozny ale je tam vysoky stornopoplatok - v 3 rokou poistenia je to napriklad "iba" 70% z nasporenej sumy..). OVB mi teda udajne ruci, ze si kedykolvek mozem hybat mesacnou sumou pricom najnizsie mesacne poistne je 700 korun, mozem si bez stornopoplatku po 2 rokoch kedykolvek financie vybrat. Poradca ma presvedcil, ze mam dat na zaciatok cim viac a potom uvidim ako budem vediet platit. Tak som suhlasila - s mesacnym poistnym 3000 korun. A dan za hlupost a naivitu dala na seba cakat 12 mesiacov. Teraz, po roku, si chcem poistne znizit, OVB poradca tvrdi, ano vybavili sme - OVB bude "samo" doplacat storno kvotu kvartalne na vas ucet v Amslicu... A amslico ma ide skalpovat ze neplnim poistne. Od mojej ziadosti presli 2 mesiace a tak je hypoteticky mozne, ze to OVB este len zaplati. Avsak myslim si, ze je to blbost. OVB tvrdi, ze "ziadne" potvrdenie klientom nedavaju (rozumej, ustna dohoda staci) ale ze je to vybavne - je to profesionalne? Podla mna jednoznacne nie. Platim 36tisic rocne a preto si myslim, ze jednoznacne potvrdenie potrebujem. Takze suma sumarum, povazujem ich pristup za zavadzajuci, neprofesionalny a zo zasady neodporucam. Pristup povazujem za oportunisticky a pokial sa vo svete zlozitych financnych produktov nevyznate tak detto. Tazko je odlisit co je pravda a co nie. Ale ak sa predsalen rozhodnete dat si poradit - ziadajte o vsetky poistne podmienky vopred a pisomne, citala som dokonca aj o moznosti ziadat vyhotovit zaznam o vasich poziadavkach, ktore davate poradcovi - ak vas oklame je to dokaz v pripadnom sudnom konani, budte skor kriticky nez otvoreny.. No a co bude s mojim poistnym? Zvazujem, uvidim, este par dni pockam a zrejme sa budem stazovat.... na lamparni :-).
Náhodne som si prečítal tento príspevok. Ja som tiež OVB-ák, no toto sa "poradca" vyznamenal. Podľa toho čo som čítal, išlo mu od začiatku len a len o čo najvyšší zárobok, pretože to čo nakecal nedáva žiadnu logiku s tým, čo bolo požadované. Žiaľ aj takýto sú naozaj medzi nami a vôbec nás to neteší. Pri podpisovaní návrhu zmluvy je protokol, do ktorého uvediete svoje konkrétne požiadavky. A ak príde k takejto situácii, treba sa obrátiť na centrálu OVB.
Naposledy upravil Juraj Hájko : 17.10.09 at 01:49 Dôvod: pravopisná chyba
0 0
petra bajzikova petra bajzikova

petra bajzikova je offline (nepripojený) petra bajzikova

lesozienka Pozri príspevok
Hm, tak ja nahodou osobne skusenosti s OVB mam - z pozicie klientky. Momentalne je to moj dost vazny problem, ktory mi robi vrasky a pochybujem o profesionalite ich pristupu a zamestnancov. Pred casom, pred rokom, som hladala moznost akym sposobom zhodnotit svoje uspory. Mojou poziadavkov bolo, aby som si mohla niekde setrit, mierne urocit a mala financie v horizonte 2 rokov k dispozicii. Poradca mi odporucil investicne poistnie Amslico Global Invest, pricom mi podal informacie KTORE BOLI NEJASNE NEPRESNE. Myslim, ze to bolo aj napriek tomu, ze videl, ze nerozumiem o aku hru tu ide a nerozumiem financnemu trhu. Dostala som tieto informacie: ak si nedam do tejto poistky cast zivotneho poistenia iba investovanie, OVB mi zarucuje, ze budem mat ine podmienky ako dava poistovna Amslico. Amslico podmienky su v tomto produkte velmi prisne - znizit mesacnu sadzu je mozne iba o 25% a to najskor po 2 rokoch, vyber nasporenych prostriedkov je mozny o 10 rokov (je mozny ale je tam vysoky stornopoplatok - v 3 rokou poistenia je to napriklad "iba" 70% z nasporenej sumy..). OVB mi teda udajne ruci, ze si kedykolvek mozem hybat mesacnou sumou pricom najnizsie mesacne poistne je 700 korun, mozem si bez stornopoplatku po 2 rokoch kedykolvek financie vybrat. Poradca ma presvedcil, ze mam dat na zaciatok cim viac a potom uvidim ako budem vediet platit. Tak som suhlasila - s mesacnym poistnym 3000 korun. A dan za hlupost a naivitu dala na seba cakat 12 mesiacov. Teraz, po roku, si chcem poistne znizit, OVB poradca tvrdi, ano vybavili sme - OVB bude "samo" doplacat storno kvotu kvartalne na vas ucet v Amslicu... A amslico ma ide skalpovat ze neplnim poistne. Od mojej ziadosti presli 2 mesiace a tak je hypoteticky mozne, ze to OVB este len zaplati. Avsak myslim si, ze je to blbost. OVB tvrdi, ze "ziadne" potvrdenie klientom nedavaju (rozumej, ustna dohoda staci) ale ze je to vybavne - je to profesionalne? Podla mna jednoznacne nie. Platim 36tisic rocne a preto si myslim, ze jednoznacne potvrdenie potrebujem. Takze suma sumarum, povazujem ich pristup za zavadzajuci, neprofesionalny a zo zasady neodporucam. Pristup povazujem za oportunisticky a pokial sa vo svete zlozitych financnych produktov nevyznate tak detto. Tazko je odlisit co je pravda a co nie. Ale ak sa predsalen rozhodnete dat si poradit - ziadajte o vsetky poistne podmienky vopred a pisomne, citala som dokonca aj o moznosti ziadat vyhotovit zaznam o vasich poziadavkach, ktore davate poradcovi - ak vas oklame je to dokaz v pripadnom sudnom konani, budte skor kriticky nez otvoreny.. No a co bude s mojim poistnym? Zvazujem, uvidim, este par dni pockam a zrejme sa budem stazovat.... na lamparni :-).
hmm mila lesozienka tak takto to nefunguje a uz vobec nemozes hadzat ovbkov do jedneho vreca
0 0
zuzikova zuzikova

zuzikova je offline (nepripojený) zuzikova

musim ti nato nieco napisat co si ty napisala ohladom tej poitky vies ty vobec co je Amslico Global Invest?je to investicne zivotne poistenie a vies co to znamena? ze to sa nedava na 2 roky ako si to napisala...ale dava sa to na minimalne 10 rokov ...to mas setrenie do dochodku a nie aby si si tu poistkuz zrusila o 2 roky vies ...nehnevaj sa ale pises tu uplne somariny a ani sa tomu nerozumies...ja tiez pracujem pre OVB a dobre som sa zasmiala co si tu napisala...
0 0
OOORG OOORG

OOORG je offline (nepripojený) OOORG

tu si žial mala smolu na človeka, hovorí sa, že negatívna reklama sa šíri 12x rýchlejšie ako pozitívna. Preto je možno aj často počuť tých, čo sú nespokojní, lebo tí čo sú spokojní nemajú potrebu to vykrikovať.
JA VŠAK SPOKOJNY SOM S MOJÍM PORADCOM A KTOKOLVEK BUDE POTREBOVAT RADY OD NEHO, RAD HO ODPORUCIM CEZ PROFIL,ABY SOM TU NEROBIL REKLAMU
0 0
Moon_Spirit Moon_Spirit

Moon_Spirit je offline (nepripojený) Moon_Spirit

som spevacka, pracujem aj v oblasti fin., milujem hudbu a knihy ... ...viac
zuzikova Pozri príspevok
musim ti nato nieco napisat co si ty napisala ohladom tej poitky vies ty vobec co je Amslico Global Invest?je to investicne zivotne poistenie a vies co to znamena? ze to sa nedava na 2 roky ako si to napisala...ale dava sa to na minimalne 10 rokov ...to mas setrenie do dochodku a nie aby si si tu poistkuz zrusila o 2 roky vies ...nehnevaj sa ale pises tu uplne somariny a ani sa tomu nerozumies...ja tiez pracujem pre OVB a dobre som sa zasmiala co si tu napisala...
prosimta to co mas za pristup? to ze sa niekto nerozumie neznamena ze ho zdrbem ak mas taky pristup k svojim klientom tak dakujem pekne.. mne tiez vrela krv v zilach ked som ten clanok citala (a bohuzial nieje jediny) ale to pre toho idiota co nam robi zle meno a nie koli nespokojnemu klientovi.. ja sa jej vobec necudujem ...
0 0
balutato balutato

balutato je offline (nepripojený) balutato

Moje skúsenosti z OVB boli rovnaké ako u ostatných nikdy som neveril že niekto ti môže pomôcť bezplatne a skutočne odborne . Všetko sa zmenilo keď môj syn prišiel s tým , že začal robiť v OVB moc ma to síce nenadchlo ale ked som videl a ukázal mi možnosti ako si zabespečiť rodinu pred možnými rizikami tak aby na tom poisťovňa takmer nič nezískala . Neveril som ako som mohol byť tak slepí ved je to úplne jednoduché. Sledujem už dlho vývoj celého finančného trhu a i to aké sú v súčstnosti veľmi prísne kritéria na prácu v oblasti finančného poradenstva čo vlastne OVB zabezpečuje i keď názov v súlade z našou legislatívou už nepovoľuje takéto pomenovanie nakoľko oni ako správny poradcovia by si mali od ľudí pýtať poplatky za služby ale , nechcú nič a naopak stále sa zvyšujúce nároky na ich špecializáciu skúšky odbornosti ktoré im kontroluje národná banka a nekompromisne ich nepustí ďalej keď nevyhovujú to budí vo mne dojem čím ďalej vyššej dôvery hodnosti tejto spoločnosti. Dnes som už sám klientom OVB a som spokojný lebo ako to tu už odznelo je to o ľuďoch. Aj preto každý musí hľadať dobrého poradcu a je to všetko o dôvere najskôr niečo malé a keď sa osvedčí skúsim niečo ťažšie a dôležitejšie. Ja som začal poistkou od auta teda PZP dnes mi riešia prefinancovanie nevýhodných úverov a kúpu domu na moju novú reštauráciu.
0 0
balutato balutato

balutato je offline (nepripojený) balutato

k téme predo mnou : nie každý musí vedieť čo je amslico global... neviem čo ved od toho oslovujeme našich poradcov aby ste nám poradili ty kočena zuzikova. Tak čo sa tu rozčuľuješ ,nevedomosť oprávnených nie je na mieste alebo úmyselné klamstvo? alebo ako mám posúdiť odrb toho típka čo navrhol životné poistenie ako krátkodobú rezervu. len aby mal čo najväčší zárobok ? do kelu s nim . my obyčajný ľudia sa vám zdôverujú aj z tými naj tajnejšími tajomstvami len aby ste nám pomohli objektívne a na oplátku sa dočkať niečoho takého, no pekné ďakujem. ale ako môže byt niekto tak naivný aby si myslel že niekto za neho niečo doplatí,???? nechápem ešte sú tu taký ľudia ? to ozaj??? v poriadku ak niekto nerozumie ale v analýze potrieb si musela tá slečna ktorej tak vážne ublížili podpísať čo chce jej priority túžby a sny potreby a nutnosti od toho som ju aj ja podpisoval alebo ani nepočúvala čo sa jej poradca pýtal?ľahko sa hodí vina na iného keď sa niekto pomýli.
0 0
balutato balutato

balutato je offline (nepripojený) balutato

klídek
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať