Zavrieť

Porady

Slovenske statne sviatky a nakupne centra

ahojte.
naplanovali sme si so svagrom na zajtra nakupnu cestu do Bratislavy-kedze mam volno a on by chcel ist omrknut dake materialy.
chceli by sme ist do Hornbachu.
napadlo mi vsak,ze zajtra je 1.september,statny sviatok.
je Hornbach a ine nakupne centra otvoreny,ci je vsetko zatvorene?potrebujem to vediet velmi rychlo,musim mu dat vediet este dnes,hoci je uz neskoro.
dakujem vam za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    1. september nepatrí medzi sviatky, počas ktorého nemožno zamestnancovi nariadiť prácu :


    (5) V dňoch 1. januára, vo Veľkonočnú nedeľu, 24. decembra po 12.00 hodine a 25. decembra nemožno zamestnancovi nariadiť ani s ním dohodnúť prácu, ktorou je predaj tovaru konečnému spotrebiteľovi vrátane s ním súvisiacich prác (ďalej len „maloobchodný predaj“) s výnimkou maloobchodného predaja podľa prílohy č. 1a; ustanovenia odseku 3 písm. f) a odseku 4 sa v týchto prípadoch nepoužijú.

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    buchač Pozri príspevok
    Si srandu robíš , či ....???

    Jedno ...jediné slovo si zadaj do vyhľadávača a máš to ....
    Ale keďže mám dobrú náladu ...ži ....


    http://www.hornbach.com/home/sk/html..._markets.phtml

    Iné centrá tak isto , neboj sa , zatvorené nebude .
    Možno upravené hodiny , ale zavrieť ???? ....to predsa nie ....
    Veď kde by slovač na prechádzky chodila ???????
    vdaka,si poklad!!!!

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    veronikasad Pozri príspevok
    1. september nepatrí medzi sviatky, počas ktorého nemožno zamestnancovi nariadiť prácu :


    (5) V dňoch 1. januára, vo Veľkonočnú nedeľu, 24. decembra po 12.00 hodine a 25. decembra nemožno zamestnancovi nariadiť ani s ním dohodnúť prácu, ktorou je predaj tovaru konečnému spotrebiteľovi vrátane s ním súvisiacich prác (ďalej len „maloobchodný predaj“) s výnimkou maloobchodného predaja podľa prílohy č. 1a; ustanovenia odseku 3 písm. f) a odseku 4 sa v týchto prípadoch nepoužijú.
    ked tak nad tym premyslam,je to ale hrozne!!!!!!

    kolko mam a otcov musi odist z domu do prace,pokym ostatni clenovia si vychutnavaju pracovne volno.nedela ci vianoce.....na slovensku sa pracuje stale.
    tu v Rakusku sa dba na to,aby si ludia aj oddychli .a hlavne,aby sa rodina obcas stretla pokope
    hoci mi to zajtra vyhovuje,lutujem tych,ktori do prace ist musia.

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    este raz dakujem za info.Hornbach mame vybaveny,dokonca svagor si uz aj objednal krbove kachle-cena bola podstatne lepsia ako tu,v tychto nekrestansky drahych koncinach......

    ubka je offline (nepripojený) ubka

    ubka
    osky Pozri príspevok
    este raz dakujem za info.Hornbach mame vybaveny,dokonca svagor si uz aj objednal krbove kachle-cena bola podstatne lepsia ako tu,v tychto nekrestansky drahych koncinach......
    osky, ceny primerane k zárobkom
    ale slovač sa vynájde aj v zahraničí, sme proste šikovní a vieme nakupovať

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    osky Pozri príspevok
    ked tak nad tym premyslam,je to ale hrozne!!!!!!

    kolko mam a otcov musi odist z domu do prace,pokym ostatni clenovia si vychutnavaju pracovne volno.nedela ci vianoce.....na slovensku sa pracuje stale.
    tu v Rakusku sa dba na to,aby si ludia aj oddychli .a hlavne,aby sa rodina obcas stretla pokope
    hoci mi to zajtra vyhovuje,lutujem tych,ktori do prace ist musia.
    Prečo ?

    Ja chodím veľmi rád do práce v SO, NE

    nikto ma nevyrušuje a možem sa naplno venovať práci.

    Voľno si možem vybrať aj počas "normálneho" pracovného týždňa.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    len tak na okraj,

    Ja pracujem vo výrobnej sfére a tam ľudia z ulice nechodia.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Presne .Ja nemám nič proti tomu aby bolo otvorené cez sviatky soboty nedele,ale tak ako na západe 300 -500% mzdové príplatky ,navyše nezdaniteľné ,človek to robí naviac preto, aby mal a nie preto ,aby sa nabalil štát a zamestnávateľ.

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    220870 Pozri príspevok
    Presne .Ja nemám nič proti tomu aby bolo otvorené cez sviatky soboty nedele,ale tak ako na západe 300 -500% mzdové príplatky ,navyše nezdaniteľné ,človek to robí naviac preto, aby mal a nie preto ,aby sa nabalil štát a zamestnávateľ.

    kde ste ziskali taketo informacie?????
    nic o tom neviem.
    to je iba v povolaniach,ktore bezne funguju cez tyzden a cez vikend sa nepracuje.-napr.moj muz,ked musi nahodou robit v sobotu,dostane priplatok,ale iste je zdaneny!
    obchodne retazce u nas/na Slovensku/ nie su zakonom urcene len na prevadzku v tyzdni a sobotu,preto nie su priplatky.
    v Rakusku tiez nie su priplatky,lebo je jednoducho zatvorene-zo zakona.a nedebatuje sa o tom.
    ja,kedze pracujem v sfere,ktora funguje non stop-sviatky,piatky,vianoce-vsetko jedno......nedostavam nijake priplatky.
    aj ked som na zapade.su povolania-umenie,gastronomia,hotelierstvo,mestska doprava,lekari.....ktore jednoducho funguju nepretrzite.a bez priplatkov.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    osky Pozri príspevok
    ahojte.
    naplanovali sme si so svagrom na zajtra nakupnu cestu do Bratislavy-kedze mam volno a on by chcel ist omrknut dake materialy.
    chceli by sme ist do Hornbachu.
    napadlo mi vsak,ze zajtra je 1.september,statny sviatok.
    je Hornbach a ine nakupne centra otvoreny,ci je vsetko zatvorene?potrebujem to vediet velmi rychlo,musim mu dat vediet este dnes,hoci je uz neskoro.
    dakujem vam za odpovede.
    Si srandu robíš , či ....???

    Jedno ...jediné slovo si zadaj do vyhľadávača a máš to ....
    Ale keďže mám dobrú náladu ...ži ....

    Počas štátnych sviatkov a počas dní pracovného pokoja máme pre Vás otvorené ako v nedeľu !
    Od 8:00 do 21:00


    Štátne sviatky a dni pracovného pokoja:
    06.01. Veľkonočný piatok
    Veľkonočný pondelok
    01.05.
    08.05.
    05.07.
    29.08.
    01.09.
    15.09.
    01.11.
    17.11.
    s výnimkou:
    1.1. ZATVORENÉ
    24.12. 8:00 -12:00
    25.12. ZATVORENÉ
    26.12. ZATVORENÉ
    31.12. 8:00 - 13:00
    http://www.hornbach.com/home/sk/html..._markets.phtml

    Iné centrá tak isto , neboj sa , zatvorené nebude .
    Možno upravené hodiny , ale zavrieť ???? ....to predsa nie ....
    Veď kde by slovač na prechádzky chodila ???????

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Laco-monter Pozri príspevok
    Prečo ?

    Ja chodím veľmi rád do práce v SO, NE

    nikto ma nevyrušuje a možem sa naplno venovať práci.

    Voľno si možem vybrať aj počas "normálneho" pracovného týždňa.
    ...milerád by som Ti to vysvetlil ...dôvodov by bolo nadostač ...
    ...ja tiež som nie raz , nie dvakrát v sobotu - nedeľu išiel ...je pravdou , že kľudnejšie bolo , no vlastná iniciatíva to bola ...

    Alebo tí , ktorí tam /v obchodoch myslím / MUSIA byť , pozerať sa na unudenú slovač , ktorá radšej do nákupných centier vbehne , ako by do prírody si vyšla ...

    V Írsku to dotiahli ešte ďalej ...jak puk na prázdnu bránu som pozeral , keď pracovníci ochranky , slušne a zdvorilo , cca 10-15 minút pred záverečnou upozorňovali na túto skutočnosť ...
    Aha , to hlavné som nepovedal ...tá záverečná bola o 18,00 hod ....v PRACOVNÝ deň cez týždeň..... , kua ...

    Ozaj , radšej ani nechcite vedieť , aké sú príplatky za hodinu ...či víkend , či nočná ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.