Zavrieť

Porady

Ukončenie pracovného pomeru

Organizácia ruší prevádzku a zamestnanci dostali výpoveď z organizačných dôvodov. Výpovedná doba u zamestnanca bude dvoj alebo trojmesačná a nárok bude na dvoj alebo trojmesačné odstupné ak bol zamestnanec v organizácii zamestnaný nasledovne:
od 1.10.1999 do 29.6.2006 - zamestnaný na základe pracovnej zmluvy, ukončenie na základe dohody
29.6.2006 zamestnanec požiadal o predčasný dôchodok
od 1.7.2006 do 31.8.2006 - zamestnaný na základe dohody o vykonaní práce
od 1.9.2006 zamestnaný na základe pracovnej zmluvy.
Výpoveď doručená 30.9.2007
Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    JuditaD Pozri príspevok
    Organizácia ruší prevádzku a zamestnanci dostali výpoveď z organizačných dôvodov. Výpovedná doba u zamestnanca bude dvoj alebo trojmesačná a nárok bude na dvoj alebo trojmesačné odstupné ak bol zamestnanec v organizácii zamestnaný nasledovne:
    od 1.10.1999 do 29.6.2006 - zamestnaný na základe pracovnej zmluvy, ukončenie na základe dohody
    29.6.2006 zamestnanec požiadal o predčasný dôchodok
    od 1.7.2006 do 31.8.2006 - zamestnaný na základe dohody o vykonaní práce
    od 1.9.2006 zamestnaný na základe pracovnej zmluvy.
    Výpoveď doručená 30.9.2007
    Ďakujem za odpoveď
    §76 Zákonníka práce hovorí iba to, že zamestnanec má nárok na trojmesačné odstupné v prípade, ak prac.pomer trval u zamestnávateľa najmenej 5 rokov. Či to musí byť nepretržitý pac.pomer, alebo nie...... Na toto by som rád prečítal aj ja názor fundovanejších poraĎákov.

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    ZP hovorí, že nároky za každého pracovného pomeru sa posudzujú samostatne. Z toho mi vyplýva, že pri posudzovaní výšky odstupného sa berie do úvahy len posledný pracovný pomer.

    tacasina je offline (nepripojený) tacasina

    tacasina
    azuz Pozri príspevok
    ZP hovorí, že nároky za každého pracovného pomeru sa posudzujú samostatne. Z toho mi vyplýva, že pri posudzovaní výšky odstupného sa berie do úvahy len posledný pracovný pomer.
    Ja osobne by som to tiež pochopila tak, že sa počíta posledný pracovný pomer, ale nechcem dajako zavádzať. Je to môj osobný názor.
    V mojej práci je veľký pohyb zamestnancov a ak by som mala niekomu vyplatiť 3 - mesačné odstupné len zato, že v posledných 10-tich rokoch u mňa odpracoval 5 rokov, ale aj na 6 prac. zmlúv, tak veru neviem....

    JuditaD je offline (nepripojený) JuditaD

    JuditaD
    Odstupné je jasné, teda dvojmesačné, posudzuje sa podľa pracovného pomeru. Výpovedná doba bude trojmesačná, keďže odpracované bolo viac ako 5 rokov?

    Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

    Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac Lydka R
    JuditaD Pozri príspevok
    Odstupné je jasné, teda dvojmesačné, posudzuje sa podľa pracovného pomeru. Výpovedná doba bude trojmesačná, keďže odpracované bolo viac ako 5 rokov?
    Aj pri posudzovaní výpovednej doby by som vychádzala z posledného pracovného pomeru - menej ako 5 rokov - teda 2 mesačná výpovedná doba (pokiaľ nemáte v pracovnej, resp. kolektívnej zmluve dohodnutú dlhšiu)

    Ukončenie pracovného pomeru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.