Zavrieť

Porady

Nainštalovaná tlačiareň HP Deskjet neexistuje na zozname tlačiarni

Ahojte poraďaci,
mám k PC nainštalovanú tlačiareň HP Deskjet, ktorá mi do teraz bez problémov tlačila. Vyskytol sa mi však problém s klávesnicou. Nepísala mi. Problém klávesnice sa vyriešil, ale nastal problém s tlačiarňou. Neprišla som na to hneď po vyriešení problému s klávesnicou, lebo som nepotrebovala tlačiť. Až teraz som na to prišla. Keď idem tlačiť, tak tu moju tlačiareň vôbec nemám v zozname. Zobrazuje sa mi to asi takto.Žeby to bol chybný ovládač. Ak je to tak, tak by sa dala tlačiareň odinštalovať a znova nainštalovať

Prosím poraďte mi, ďakujem

Zlata
HP diskjet.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Zásada je (a to platí stále!):
    Najskôr sa inštalujú ovládače!!! Potom na výzvu sa pripojí tlačiareň. Už som to tu X-krát písal, ako na to.
    Takže repete:
    Odpoj tlačiareň od PC! Fyzicky - vytiahnuť kábel USB.
    Ak máš inštalačné CD - vložiť do mechaniky. Buď sa samo načíta a spustí sa "setup.exe", alebo ak sa nespustí, vyhľadať a nájsť ten súbor a spustiť.
    Začnú sa inštalovať ovládače. Po chvíli sa PC ozve a vyzve na pripojenie tlačiarne - zasunie sa kábel a tlačiaren sa ZAPNE (On/Off). A nechá sa to dobehnúť.
    V zozname "Zariadenia a tlačiarne sa objaví tlačiareň HP DeskJet XXXX (alebo čo to máš za HP-čko) a dáš si ju ako predvolenú.
    Zároveň sa doinštaluje (HP multifunkčné to majú) obslužný program s názvom série tlačiarne "HP Deskjet XXXX series", kde sú všetky funkcie pre tlačiareň (vrátane nastavenia, kontroly náplní, čistenia, voľby pre skenovanie.....).
    Pokiaľ by "nechcela" komunikovať (i to sa stáva) - nastavia sa porty pre tlačiareň - v "Zariadenia a tlačiarne" na svojej predvolenej tlačiarni PTM vyvoláš menu - Vlastnosti tlačiarne - vyberieš názov tlačiarne ĽTM - Porty - vyberieš a označíš "USB001", v popise bude mať "Virtuálny port tlačiarne" - tento si môžeš aj pomenovať názvom tlačiarne. Ak by nebol - vytvorí sa (Pridať).
    Ide o to, že OS (ak je pripojená tlačiareň a pridáva sa) dosadí generický ovládač, ktorý nemusí na 100% fungovať.
    Preto sa najskôr inštaluje ovládač, ktorý si sám vypýta pripojiť zariadenie a potom OS už vie, že tento ovládač patrí tomu zariadeniu.
    Snímok 002.jpg  
    Snímok 003.jpg  
    Snímok 004.jpg  
    Snímok 005.jpg  
    1/1
    zlatica.turisova Veľmi pekne Ďakujem za radu a aj za názornú pomoc.

    Nainštalovaná tlačiareň HP Deskjet neexistuje na zozname tlačiarni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.