Zavrieť

Porady

predaj prívesu

Dobrý deň, poprosila by som o radu.
Spoločnosť s r.o. kúpila v roku 2010 obytný príves z Maďarska. Fa bola vystavená bez DPH v sume 10000 EUR. Príves som zaradila do majetku firmy a začala odpisovať (odpisovanie po dobu 6 rokov). Teraz ho chce spoločnosť predať. Pri kúpe som DPH samozdanila.
1. kedže k 31.12.2011 nebude v evidencii majetku, nemôžem si ani uplatniť ročný odpis?
2. zostatková cena bude k 1.1.2011, kedže som uplatnila odpis len za rok 2010? (bude to suma 8333 EUR)
3. vo faktúre sa uvedie zostatková cena + DPH? (8333 ZC+1666,60 DPH)
Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Mila123 Pozri príspevok
    1 nie
    2 áno
    3 nemusí byť vo výške ZC......aj vyššia alebo nižšia + DPH
    doplním odpoveď: k bodu 1. Zvyšok zostatkovej ceny dostaneš do nákladov pri vyradení (predaji) cez 541

    beh je offline (nepripojený) beh

    beh
    t.z., že oni pri predaji zaúčtujú vyradenie majetku v zost. cene k 31.12.2010 8333 € MD 541/ DAL 082
    a zároveň navýšia zost. cenu o zaúčtované účt. mesačné odpisy 1-10/2011 XY € MD 541/ DAL 082 ?????
    a ďalej vystornujú zaúčtované účt. mesačné odpisy 1-10/2011 -XY € MD 551/ DAL 082 ????
    A tým pádom nebudú v DP upravovať základ dane /keďže sa im to vynulovalo/

    Takto to má byť v r. 2011 ??????

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.