Zavrieť

Porady

Súhlas s výpoveďou?

Dobrý deň, včera, tj 18.5.2011 som dostal výpoveď podľa paragrafu 63 ods. 1 písm. b) Zákonníka práce, s priznaným odstupným a výpovednou dobou 3 mesiace. Chcem sa spýtať, či je v súčasnosti možné z mojej strany podať písomný súhlas s výpoveďou a skončiť PP napr. k 31.5.2011 a či nestratím nárok na odstupné. Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    petmich Pozri príspevok
    Dobrý deň, včera, tj 18.5.2011 som dostal výpoveď podľa paragrafu 63 ods. 1 písm. b) Zákonníka práce, s priznaným odstupným a výpovednou dobou 3 mesiace. Chcem sa spýtať, či je v súčasnosti možné z mojej strany podať písomný súhlas s výpoveďou a skončiť PP napr. k 31.5.2011 a či nestratím nárok na odstupné. Ďakujem za odpoveď
    Môžeš požiadať o skončenie pracovného pomeru dohodou v rámci plynutia výpovednej doby. Ak s tým zamestnávatel bude súhlasiť, nestrácaš nárok na odstupné (povinnosť zamestnávatela vyhovieť tvojej žiadosti vznikná až po schválení novely ZP - predpokl. od 1.9.2011)

    petmich je offline (nepripojený) petmich

    petmich
    Vďaka za odpoveď. Ešte by som sa chcel spýtať, ako by mala tá žiadosť o skončenie pracovného pomeru dohodou v rámci plynutia výpovednej doby vyzerať a či o ňu môžem požiadať aj pred začatím plynutia výpovednej doby. Dík

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    petmich Pozri príspevok
    Vďaka za odpoveď. Ešte by som sa chcel spýtať, ako by mala tá žiadosť o skončenie pracovného pomeru dohodou v rámci plynutia výpovednej doby vyzerať a či o ňu môžem požiadať aj pred začatím plynutia výpovednej doby. Dík
    NA skončeni PP dohodou sa musíte obidve strany najprv dohodnúť, potom zamestnáv. napíše skončenie PP dohodou z organiz. dôvodov, a PP sa k dohodnutému dátumu skončí. Dohodu je možné uzatvoriť kedykoľvek, aj pred alebo počas VD.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    petmich Pozri príspevok
    No veľmi ste ma nepotešili, ale veľmi pekne vám ďakujem za odpovede.
    Prečo nepotešili? Veď ak sa dohodnete, skončíš skôr, ako uplynie VD a nárok na odstupné ostane zachovaný.

    petmich je offline (nepripojený) petmich

    petmich
    Ale ja mám takého "tušáka", že sa asi nedohodneme, skôr by mi vyhovovala tá možnosť - "povinnosť zamestnávatela vyhovieť tvojej žiadosti vznikná až po schválení novely ZP - predpokl. od 1.9.2011"

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    petmich Pozri príspevok
    Ale ja mám takého "tušáka", že sa asi nedohodneme, skôr by mi vyhovovala tá možnosť - "povinnosť zamestnávatela vyhovieť tvojej žiadosti vznikná až po schválení novely ZP - predpokl. od 1.9.2011"
    Veď sa s ním seriózne porozprávaj, on ušetrí na tvojej mzde za VD, resp. jej časť a ty budeš skôr von z firmy.

    Súhlas s výpoveďou?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.