Zavrieť

Porady

Nepoznáte výrobcu dreveného skeletu pre záhradnú chatu?

Nepoznáte firmu, čo by urobila len skelet pre záhradný dom 4x4 m?. Väčšina firiem má snahu urobiť
všetko /rozumej celú chatu/ na kľúč, ale niektoré prvky nám maximálne nevyhovujú, takže by sme chceli ísť cestou,
dať si postaviť len skelet a ostatné si urobíme podľa našich predstáv svojpomocne. Nedávno som bola na Orave a popri
ceste bol banner, že niekto takéto niečo robí, lenže bola som šofér, zastaviť sa nedalo a dodnes ma mrzí, že som si aspoň
názov nestihla prečítať...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    snáď milá osôbka Ingrid Ondruskova
    Ďakujem za odpoveď, skôr som myslela na steny prevedené roštovým systémom ,tzv.americký systém/ a nie z plnej guľatiny ...
    snáď milá osôbka Ingrid Ondruskova
    Ďakujem za ochotu buchač, je mi ľúto, že kvôli chorobe si nedotiahol koncept do konca /ale život je už taký/, technickú dokum. by sme s mužom ešte zvládli /obaja sme inžinieri techn.zamerania/, ale skôr nemáme praktické skúseosti:
    napr. stačí len na chatku, aby boli vyliaté obvodové pásy, alebo rovno deka
    -alebo dať do zeme /samozrejme na oceľových stojkách/ len štyri / v kútoch/ koly 10x10 cm a na tie potom dávať vodorovnú konštrukciu
    /prútovku/ aké voliť spoje v zásadných uzloch atď, atď, keďže sme to prakticky v živote nerobili, volili sme cestu, že niekto, kto má
    skúsenosti, urobí základný skelet /stačí aj bez strechy/ a zvyšok by sme dorobili /už sme v minulosti robili aj s izoláciami aj so sadrokartónom
    aj strechu sme pokrývali...v podstate sme celkom zruční manželia, ale poznáš to, čo si v živote niiikdy nerobil, to sa ľahko môže aj pokašľať....
    Naposledy upravil Ingrid Ondruskova : 25.09.11 at 14:34

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Šak to choďte niekde obkúkať , drevený prístrešok stojí hádam pri každom 3-ťom dome...

    Ale ja tuším,čo Vám chodí po rozume.....

    A aj Vám odpoviem

    Nie, čapované spoje sa pri týchto konštrukciach už nerobia.

    V rohoch treba urobiť zavetrenie stojok hranolmi zrezanými pod 45° ,inak platia základne zásady geometrie ako pri každej stavbe , rovina,kolmica a uhlopriečka.

    treba sa rozhodnuť pre určitý typ strechy a spoje medzi hranolmi a hlavne vystuženie bokov /stien stavby/ sa rieši hranolčekmi pospájanými kovovými uholníkmi a skrutkami.

    Ako material na steny zahradného domčeka možete použiť OSB-dosky.

    Teda zakupiť kvalitnú pokosovú pílu,
    pri píle urobiť nejaké vedenie pre hranol ktorý budete rezať na jednú aj na druhú stranu, aby sa hranol pri rezaní nekýval a aby plocha bola zrezaná presne v kolmici /veľmi doležité !/

    A ide sa !
    Naposledy upravil Indeed : 30.03.12 at 05:26
    snáď milá osôbka Ingrid Ondruskova
    ...ďakujem Indeed...nakoniec je to všetko pravda /čo píšeš/ ešte na jeseň sme si
    to všetko overili v praxi, zatiaľ sme postavili celkom peknú besiedku /čo je samozrejme nižší level/, ale asi by som si vedela predstaviť postaviť aj niečo zložitejšie...takže ako
    píšeš A ide sa! P.S.: /len momentálne sme veeeeľmi zaneprázdnení/

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
    Nepoznáte firmu, čo by urobila len skelet pre záhradný dom 4x4 m?. Väčšina firiem má snahu urobiť
    všetko /rozumej celú chatu/ na kľúč, ale niektoré prvky nám maximálne nevyhovujú, takže by sme chceli ísť cestou,
    dať si postaviť len skelet a ostatné si urobíme podľa našich predstáv svojpomocne. Nedávno som bola na Orave a popri
    ceste bol banner, že niekto takéto niečo robí, lenže bola som šofér, zastaviť sa nedalo a dodnes ma mrzí, že som si aspoň
    názov nestihla prečítať...
    ...a čo tak všetko ?

    Neviem síce , aké máte predstavy ...no ja osobne som si svojho času urobil náčrtok , následne aj niečo na rys šmaril v podrobnejších rozmeroch ...
    Proste komplet dokumentáciu aj s rozpisom materiálu , potrebného k výstavbe...

    Ostalo to potom síce len na tom papiery , objektívne príčiny ( onkológia a jej následky ) pozastavili moju činnosť....

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
    Ďakujem za ochotu buchač, je mi ľúto, že kvôli chorobe si nedotiahol koncept do konca /ale život je už taký/, technickú dokum. by sme s mužom ešte zvládli /obaja sme inžinieri techn.zamerania/, ale skôr nemáme praktické skúseosti:
    napr. stačí len na chatku, aby boli vyliaté obvodové pásy, alebo rovno deka
    -alebo dať do zeme /samozrejme na oceľových stojkách/ len štyri / v kútoch/ koly 10x10 cm a na tie potom dávať vodorovnú konštrukciu
    /prútovku/ aké voliť spoje v zásadných uzloch atď, atď, keďže sme to prakticky v živote nerobili, volili sme cestu, že niekto, kto má
    skúsenosti, urobí základný skelet /stačí aj bez strechy/ a zvyšok by sme dorobili /už sme v minulosti robili aj s izoláciami aj so sadrokartónom
    aj strechu sme pokrývali...v podstate sme celkom zruční manželia, ale poznáš to, čo si v živote niiikdy nerobil, to sa ľahko môže aj pokašľať....
    ...všetko len a len od vás záleží ...

    Poviem takto ...inšpiráciu kľudne nájdete v hociktorom Baumaxe , Hornbachu ....a na nete je toho tiež neúrekom ...

    Len ak by ste základy kopali a na to potom stavali ...tak na toto je už potrebné stavebné povolenie ...

    Nepoznáte výrobcu dreveného skeletu pre záhradnú chatu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.