Zavrieť

Porady

Predaj už zdaneného tovaru

Keď kúpim tovar napr. cez internet a zaplatím zaň daň. Tak pri následnom predaji, musím predávať tovar tiež s daňou ? alebo odvádzať za to daň ?
Oslobodený od dane je iba nový živnostník.
Keď 5 rokov nie som živnostník a založím novú živnosť budem ešte oslobodený ?
Ďakujem
4 komentárov     zbaliť
kn-alka aká daň? aké oslobodenie od dane? .... o čom točíš?
jslancik ujasni nám niekoľko vecí: ,
- ty si teraz normálna fyzická osoba, nie živnostník (ak si živnostník, tak si buď platca DPH alebo nie si platca)
- akú daň chceš či nechceš odvádzať? DPH?
- aké "oslobodenie od dane" pri novom živnostníkovi myslíš? daňové priznanie musí robiť prakticky každý zárobkovo činný občan. V prvom cca roku je živnostník oslobodený od platieb do sociálnej poisťovne, to je myslím všetko.
Lukas700 áno som teraz normálna fyzická osoba. Ide mi hlavne o to že keby chcem predávať tovar ktorý som kúpil aj s dph od predajcu a chcem tento tovar predávať ďalej či musím zakladať živnosť?
A oslobodenie od dane som už zistil neboli to dane ale zdravotka atď. Za to sa ospravedlňujem.
jslancik zdravotka to teda nebola, bola to sociálna poisťovňa.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    Ak chceš s niečím obchdoovať, musíš mať na to aktívnu živnosť samozrejme. DPH (asi o tej dani hovoríš pri kúpe) s tým nemá nič spoločné, zaplatíš ju vždy. Záleží na tom, či by si bol aj platca DPH alebo nie.

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    ak chceš podnikať, tak si musíš veru založiť živnosť. definíciu podnikania učia pomaly na prvom stupni ZŠ, ale pre istotu: sústavná činnosť vykonávaná samostatne s cieľom dosiahnuť zisk.
    Po založení živnosti budeš oslobodený od platieb do Sociálnej poisťovne na cca rok (podľa toho, kedy začneš podnikať a podľa toho, aký budeš mať "obrat"), do Zdravotnej poisťovne si platiť musíš od začiatku, jestli se nepletu.
    Veď popozeraj vlákna o zakladaní živnosti, je tu toho hodne.

    Predaj už zdaneného tovaru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.