Zavrieť

Porady

Nezdaniteľná čiastka

<TABLE id=HB_Mail_Container height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNSELECTABLE="on"><TBODY><TR height="100%" UNSELECTABLE="on" width="100%"><TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNSELECTABLE="off">Dobrý deň ja by som súrne potrebovala vedieť ako mám vypočítať výplatu zamestnancovi keď neprekročil 5 000,- Sk a nemôžem mu dať nezdaniteľnú čiastku neviem ako sa v takýchto prípadoch vypočíta daň.</TD></TR><TR UNSELECTABLE="on" hb_tag="1"><TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNSELECTABLE="on">
</TD></TR></TBODY></TABLE>
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    mcfly.company]<table style="width: 510px; height: 137px;" id="HB_Mail_Container" unselectable="on" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0"><tbody><tr unselectable="on" width="100%" height="100%"><td id="HB_Focus_Element" unselectable="off" background="" height="250" valign="top" width="100%">Dobrý deň ja by som súrne potrebovala vedieť ako mám vypočítať výplatu zamestnancovi keď neprekročil 5 000,- Sk a nemôžem mu dať nezdaniteľnú čiastku neviem ako sa v takýchto prípadoch vypočíta daň.Ak sa jedná o DVP, tak celá odmena je základňou pre výpočet zrážkovej dane (nezabudnúť na hlásenie pre DÚ!).
    Ak sa jedná o mzdu, tak vypočítať odvody do fondov a čiastka brutto-odvody do fondov zrazené=základ pre zrážkovú daň.
    </td></tr><tr unselectable="on" hb_tag="1"><td style="font-size: 1pt;" unselectable="on" height="1">
    </td></tr></tbody></table>

    anmary je offline (nepripojený) anmary

    anmary
    Ak má zamestnanec podpísané vyhlásenie na uplatnenie nezdaniteľnej čiastky a má napr. v mesiaci PN a má menej ako 5000 normálne mu uplatníš nezdaniteľnú časť t.j. nebude platiť v danom mesiaci žiadnu daň nakoľko zdaniteľná mzda bude 0,- Sk. Vyrovná sa mu to v ročnom zúčtovaní.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    anmary
    Ak má zamestnanec podpísané vyhlásenie na uplatnenie nezdaniteľnej čiastky a má napr. v mesiaci PN a má menej ako 5000 normálne mu uplatníš nezdaniteľnú časť t.j. nebude platiť v danom mesiaci žiadnu daň nakoľko zdaniteľná mzda bude 0,- Sk. Vyrovná sa mu to v ročnom zúčtovaní.
    Zamestnanec nemá podpísané vyhlásenie - v príspevku je, že mu nemôže uplatniť nezdaniteľnú časť ZD.
    <TABLE id=HB_Mail_Container height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNSELECTABLE="on"><TBODY><TR height="100%" UNSELECTABLE="on" width="100%"><TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNSELECTABLE="off">Áno jedná sa o mzdu pre zamestnanca mal odpracovaných 6 dní a neviem si s tým rady. </TD></TR><TR UNSELECTABLE="on" hb_tag="1"><TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNSELECTABLE="on">
    </TD></TR></TBODY></TABLE>

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mcfly.company
    <table id="HB_Mail_Container" unselectable="on" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" height="100%" width="100%"><tbody><tr unselectable="on" width="100%" height="100%"><td id="HB_Focus_Element" unselectable="off" background="" height="250" valign="top" width="100%">Áno jedná sa o mzdu pre zamestnanca mal odpracovaných 6 dní a neviem si s tým rady.

    </td></tr><tr unselectable="on" hb_tag="1"><td style="font-size: 1pt;" unselectable="on" height="1">
    </td></tr></tbody></table>
    Prosím, napíš, či má podpísané vyhlásenie k zdaneniu, alebo nie.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    cfly.company]<table id="HB_Mail_Container" unselectable="on" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" height="100%" width="100%"><tbody><tr unselectable="on" width="100%" height="100%"><td id="HB_Focus_Element" unselectable="off" background="" height="250" valign="top" width="100%">Áno jedná sa o mzdu pre zamestnanca mal odpracovaných 6 dní a neviem si s tým rady.Viď príspevok č. 2 </td></tr><tr unselectable="on" hb_tag="1"><td style="font-size: 1pt;" unselectable="on" height="1">
    </td></tr></tbody></table>
    <TABLE id=HB_Mail_Container height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNSELECTABLE="on"><TBODY><TR height="100%" UNSELECTABLE="on" width="100%"><TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNSELECTABLE="off">Takže ja vypočítam odvody a tá suma ktorá mi víde z toho mám vypočítať daň?</TD></TR><TR UNSELECTABLE="on" hb_tag="1"><TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNSELECTABLE="on">
    </TD></TR></TBODY></TABLE>

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Áno, pokiaľ nemá podpísané vyhlásenie. Z otázky to nie je celkom jasné, takže prosíme zakladateľa otázky aby upresnil fakty.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Áno. Základňou pre daň bude hrubý príjem znížený o zrazené odvody do fondov.
    <TABLE id=HB_Mail_Container height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNSELECTABLE="on"><TBODY><TR height="100%" UNSELECTABLE="on" width="100%"><TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNSELECTABLE="off"></TD></TR><TR UNSELECTABLE="on" hb_tag="1"><TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNSELECTABLE="on">
    </TD></TR></TBODY></TABLE>
    Áno má vyhlásenie k zdaneniu!

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    mcfly.company
    <TABLE id=HB_Mail_Container height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNSELECTABLE="on"><TBODY><TR height="100%" UNSELECTABLE="on" width="100%"><TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNSELECTABLE="off">
    </TD></TR><TR UNSELECTABLE="on" hb_tag="1"><TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNSELECTABLE="on">

    </TD></TR></TBODY></TABLE>
    Áno má vyhlásenie k zdaneniu!
    Tým pádom mu normálne uplatníš odpočítateľnú položku (nevadí, že mzda je nižšia) základ pre daň vyjde O,- takže ani daň nebude žiadna. Zo mzdy vypočítaš len odvody, ako písal strelec.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.