Zavrieť

Porady

DoPČ a DoVP a UPSVR

Dobrý deň prajem, včera som v rádiu počula, že od 1.1.2017 sa menia podmienky pre ľudí čo sú evidovaní na UPSVR. Vedel by mi niekto podať niake presnejšie info k tomuto ? Lebo som sa len dočítala, že ľudia, ktorí sú na UPSVR evidovaní môžu max odpracovať 40 h za rok, týka sa to aj tých ktorí nepoberajú žiadne dávky - podporu ??? A taký človek, ktorí nie je evidovaný na UPSVR pre neho zostávajú také isté podmienky ako aj doteraz ? napr. DoVP - max 350 hodín za rok a DoPČ - max 10 hodín týždenne? ďakujem za Vaše odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    treba počúvať pozorne - zatiaľ je to len v štádiu veď počkajte čo vám vyvedieme vy neporiadni nezamestnaní lenivci.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ivana 88 vy tu máte pomáhať ľudom keď niečomu nechápu a nie ich osočovať, a keď už tak, ja poctivo pracujem tak neviem prečo sa tu na mne vyvyšujete.
    ivka70 Nepochopila si text, to stadium zmeny zakona je - co nam vyvedu ... (vlada a spol.), nikto ta neosocuje , to skor z nas vsetkych idu robit lenivcov ....
    willma pripájam sa ku ivke a len tak mimochodom - nikto tu nie je POVINNÝ pomáhať
    Ivana 88 aha tak potom sa aj ja ospravedlňujem, som to pochopila, že to bolo na mňa mierené. Ale aj tak Vám ďakujem zatiaľ za Vaše info
    willma ok
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Zmena zakona sa planuje od 1.5.2017, aka bude finalna podoba po schvaleni v parlamente, sa dnes este tazko da povedat.
    Ivana 88 ďakujem za odpoveď , lebo som bola z toho trošku zmätená, keď zas to dávali v tv a o tom rozprávali, takže až od 1.5.2017
    ivka70 uvidime ... skor to nestihnu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.