Zavrieť

Porady

náklady pred vydaním ŽL

chcem sa opýtať podnikatel vlastní živnostenský list vydaný na práce v lese v roku 2007 a v roku 2008 si ho rozšíril na ozvučovanie kul.podujatí, aparatúru okolo 100000,- Sk kúpil v roku 2007 a môže si ju dať do nákladov v r.2007????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Uvedená aparatúra je podľa mňa hmotný majtok, ktorý nemôžeš priamo zaradiť do nákladov, ale je potrebné ho odpisovať.

    alena77 je offline (nepripojený) alena77

    alena77
    to viem že ho musím odpisovať ale či už môžem aj v r.2007? podla mna ano...ale diki

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Podľa mňa nemôžeš uplatniť odpisy v r. 2007, lebo aparatúra v uvedenom roku nesúvisela so zabezpečovaním jeho príjmov.

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    Mne z toho vyplýva, že tento HM nemohol byť k 31.12. zaradený do používania /keďže ešte túto činnosť nevykonával/, ja by som ho zatiaľ zaevidovala na karte DHM a v r.2008 zaradila do používania + stanovila účt.a daň.odpisy

    Beata2 je offline (nepripojený) Beata2

    Beata2
    dobrý večer Poraďáci, ak hovoríme o nákladoch pred vydaním ŽL skúsim sa spýtať: SZČO kúpila šijací stroj, kompresor, čistiacu pištoľ /všetko do 4000.- Sk/ a notebook /35000.- Sk/ dokopy v sume 43500.- Sk pred vydaním ŽL. Uvedený majetok bude používať pri podnikaní. Môže ho zaradiť cez ID ako zriaďovacie náklady do RN? Alebo notebook má odpisovať a ostatné do RN? Nie som si istá. Ďakujem vopred za radu.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Notebook je v hodnote viac ako 30.000,- Sk a preto musíš odpisovať. Ostatné veci, ktoré sú v hodnote do 30.000,- Sk sú drobným majetkom a účtujú sa ako nákup materiálu - členenie - nákup DHIM.

    Beata2 je offline (nepripojený) Beata2

    Beata2
    takže notebook zaradím cez ID a odpisujem, zvyšok zaradím cez ID a rovno do N. Ďakujem pekne.

    náklady pred vydaním ŽL

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.