Zavrieť

Porady

Pristupova cesta

Byvam na novej ulici, kde asi pred rokom dokoncovali siete, cesta je v katastrofalnom stave, je to doslova brodenie sa kaluzami, blato mame pomaly v obyvacke. Mame babatko a cesta kocikom je strasna, zakazdym musim umyvat kocik, topanky a ked pride navsteva, ani nehovorim aku mam po nich robotu ... Chcem sa spytat, ci je normalne, aby sme mali v obci polnu pristupovu cestu, lebo starosta sa obhajuje tym, ze na vybudovanie normalnej cesty nema peniaze a vyzera to, ze pevnej pokryvky na ceste sa tak skoro nedockame. Na koho by som sa mohla obratit, pripadne kde stazovat ... nepride mi to normalne, aby deti, ktore idu po tejto ulici, stracali v blate topanky :-(
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    vacsinou sa obyvatelia ulice poskladaju aspon na makadam ktory sa tam vysype. Bratranec byva na ulici ktoru potom dali vlastne naklady vybetonovat. Investor ani obec to neriesili

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Toto je presne situácia, keď obec nemala vydávať stavebné povolenia na domy, kým si developer/stavebníci za vlastné nepostavia cestu podobne ako ostatné inžinierske siete. Predpokladám, že existujúca prístupová cesta nie je oficiálne miestnou komunikáciou. Obec tak normálnu cestu financovať nebude. Ako majitelia RD pri ceste sa môžte všetci zložiť, založiť si napríklad združenie a cestu zafinancovať.

    zoe2201 je offline (nepripojený) zoe2201

    zoe2201
    praveze cesta je obecna ... a zatial tam byvame piati a dlzke asi 1 km, to by bolo asi dost nakladne, kedze pre mna su dolezitejsie ine veci, ktore musime dokoncit v domacnosti, napr. vypynace a zasuvky

    bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

    bjuty smis
    no sama si si odpovedala, čo je pre teba dôležitejšie....

    daj si aspon spraviť cenovú ponuku na ten makadam, obehni tých 4 susedov...

    nie je to také drahé..

    Helik3 je offline (nepripojený) Helik3

    Aka som,taka som.Som jednoducho zena.Ked sa mi zachce smiat,smejem sa pojasena... ...viac Helik3
    ale ved ked je ta cesta obecná, tak by sa obec o ňu mala zaujímať, nie?
    tiež poznám podobný prípad, ale obec sa ohradila, že kým tam nebude vystavaných aspoň 5 až 6 rodinných domov, tak o ceste môžu len snívať - tam je len poľná

    zoe2201 je offline (nepripojený) zoe2201

    zoe2201
    Cesta je pre mna rovnako dolezita ako dokoncenie nasho domu, ale odmietam platit za nieco, co ma byt v kompetencii obce, a ked makadam nie je taky, nechapem, preco aspon ten nepouzije obec na pokrytie doterajsej polnej cesty ... Dnes je hrozne pocasie, cesta ma charakter baziny, malemu chlapcovi, co isiel zo skoly sa tam dokonca vyzuli topanky, no hruuuza :-(
    Mna vsak ale zaujima, ci by mi nevedel niekto poradit, v oblasti prav obcana obce apod., pretoze tata nasa cesta podla mna nie je pristupova, jedine tak pre auto, ale pre male deti a mamicku s kocikom urcite nie. Ma obec pravo cestu, ktora je v jej kompetencii nechat v takomto stave, ak tam byvaju ludia???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.