Zavrieť

Porady

Vývoz tovaru

Dobrý deň,
potrebovala by som radu. Mám klienta, ktorému idem fakturovať tovar. Fakturačná adresa klienta /nemá IČO, je len súkromná osoba/ je na Slovensku, ale tovar /stavebný materiál/sa bude dodávať do Maďarska /2 km od Slovenská/. My sme platitelia je DPH. Ten tovar je prepravovaný priamo od môjho dodávateľa v PL do Rajky. Ako mám postupovať? Vystaviť faktúru s DPH? Je nutné podávať súhrný výkaz, keď ten vychádza z údajov vo faktúre?
A ešte niečo: Je nutné uchovávať CMR-ky?
Ďakujem za každú pomoc.
Zuzana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janamelis je offline (nepripojený) janamelis

    janamelis
    K § 43: Dodanie tovaru z tuzemska do iného členského štátu, tzv. intrakomunitárne dodanie tovaru je oslobodené od dane, ak: 1) kupujúci je registrovaný pre daň vo svojom členskom štáte a 2) predávajúci obdržal od kupujúceho identifikačné číslo pre daň vrátene prefixu, ktorý vyjadruje členský štát registrácie, a toto číslo je uvedené v záznamoch predávajúceho a 3) faktúra vyhotovená o predaji tovaru obsahuje identifikačné číslo pre daň ako predávajúceho, tak aj kupujúceho a 4) tovar je odoslaný alebo prepravený z tuzemska do členského štátu kupujúceho. Ak nie sú splnené všetky tieto podmienky, musí byť predaj tovaru zdanený tak, ako keby sa tovar predal zákazníkovi v tuzemsku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.