Zavrieť

Porady

PAY PAL VIEROHODNÝ DOKLAD PRE ÚČTOVNÍCTVO ?

Ahojte poraďáci, tak nebol som tu strašne dlho a čítam, a čítam a čítam a neviem sa dočítať Moja dnešná otázka znie : Kúpim niečo v zahraničí zaplatím cez paypal aby som znížil náklady za bank transfer. Tá firma mi pošle tovar ktorý ja chcem ďalej predať. Je paypal faktúra resp.doklad o zaplatení po vytlačení vierohodný doklad ktorý môžem dať do účtovníctva pokiaľ mi s tovarom iná faktúra neprišla? Posledne som objednal 10 okuliarov. Prišli v poriadku. Suma nepresiahla ani colné minimum takže clo som platiť nemusel. Stačilo aby som v BA na vyclievacom oddelení preukázal doklad o tom koľko ma tovar stál. V zápätí som zaň uhradil 19% daň a oni mi ho vydali. Keď ho budem predávať musím zaň opäť odviezť 19%? Do účtovníctva môžem dať ako doklad o nadobudnutí tovaru faktúru z paypal? Iba tieto dve veci ma zaujímajú. Poprosím niekoho kto s tým má skúsenosti, alebo niekoho z daňového úradu o radu. Ďakujem všetkým krásne vopred za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Colnici doklad z PayPal beru uplne v pohode.

    Co sa tyka uctovnictva, tak doklad od PayPal nesplna nalezitosti faktury. Ake splna nalezitosti pokladnicneho dokladu.

    Takze to daj do uctovnictva ako pokladnicny doklad a na transakciu co ti odisli peniaze z bankoveho uctu si urobi ID-cko kde to preuctujes z banky do pokladne. A nasledne ten PayPal mas ako uhradu v hotovosti z pokladne.
    Jediny problem co ti nastane ze budes musiet ak doklad nie je v EUR vytvorit v uctovnictve devizovu pokladnicu. Ale zostatok ti zostane 0, takze ju k 1.1. dalsieho roka mozes zrusit.

    Apache23 je offline (nepripojený) Apache23

    Apache23
    Nemusel si dokladovať JCDčkom?
    Kedže hovoríš o 10tich kusoch museli to považovať na účel predaja....a teda podľa toho ako mi colník povedal musím zdaňovať a preclievať už od jedného dolára. Tak ako je možné že ty hovoríš o colnom minime?????
    PS: Je to trochu OT ale nerozumiem.

    PAY PAL VIEROHODNÝ DOKLAD PRE ÚČTOVNÍCTVO ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.