Zavrieť

Porady

ubytovanie typu B&B

Čiste teoreticky, čo by musel človek splniť, keď by chcel prevázkovat v časti svojho nevyužitého rodinného domu ubytovnie typu B&B , t.j. posteľ a raňajky.

To ubytovanie neriešim, skôr ma zaujíma, čo všetko by musel spĺňať, aby mohol svojim hosťom ponúkať raňajky - napríklad by im ráno upiekol mafiny, uvaril čerstvú kávu, ponúkal nakrájané udeniny, domáce zaváraniny....

Upozorňujem, nechystám sa takto podnikať, nemám na to priestory. Ale tento typ podnikania sa mi veľmi páči a nedávno som o tom čítala článok. Tak ma to zaujalo. Lebo mám pocit, že keby niekto chcel u nás splniť všetky podmienky na to, aby mohol poskytnúť domáce raňajky, nehovoriac o tom, že tam bude domáci džem, vajcia od babky, .... tak to radšej vzdá na začiatku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Skusim pouvazovat:
    - vybavit ZL (prenajom spojeny so sluzbami),
    - vsetky oznamovacie povinnosti (DU, ZP, ohlasenie prevadzky, oznacenie prevadzky...),
    - zaobstarat a prihlasit registracnu pokladnu,
    - vidim problem zdokladovania vydavkov na vajcia od babky, vyrobu domaceho dzemu a pod.,
    - mozno nejake hygienicke predpisy (v tom sa velmi nevyznam) a pod.

    Takze sa zda, ze viac vybavovania a vydavkov ako osohu.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Ďakujem za odpovede. Z daňovo-účtovného hľadiska je mi to v podstate jasné.
    Mňa skôr zaujímajú domáce raňajky - či sa to vlastne u nás vôbec dá, alebo hygiena je neprekonateľný problém. Ani mi tak nejde o zdokladovanie výdajov ale skôr o možnosť použiť domáce veci na raňajky.

    ramart je offline (nepripojený) ramart

    ramart
    ja by som sa tými raňajkami vôbec nezaťažoval.. ťažkosti s hygienikmi a "domovými prehliadkami" by to naozaj pokazili..
    ale nepokazí to zdravý úsudok, teda:
    1. normálna ponuka ubytovania
    2. hostí ponúknuť domácimi potravinami, ktoré konzumuje hostiteľ? to sa mi zdá normálne, treba to zarátať do ceny ubytovania a hotovo... a urobiť z toho niečo originálne
    3. potom by bolo treba len technicky vyriešiť "propagáciu" raňajok.. teda oficiálne by v tom pírpade asi doslovná verejná ponuka neprichádzala do úvahy... ale si myslím, že slušné metody v podnikaní sú vždy širšie ako zákony, ktoré ich zväzujú

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Uplne najkrajsi priklad na "obabranie" tych nezmyselnych hygienickych predpisov bol prednedavnom v Cechach, kde jeden chovatel koz predaval svoju produkciu syrov ako krmivo pre psov, chodila mu tam kopa zakaznikov, no jasne, ze co s tou potravou pre psov urobili, bola ich vec. Takze, ranajky... trebars ako dekoracia? da sa hocico vymysliet.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.