Zavrieť

Porady

Druhy konatel nepospisuje pracovne zmluvy

Oprava nazov temy "Druhy konatel nepodpisuje pracovne zmluvy"

Ked firma ma vo vypise z obchodnom registre nasledujuci text

"Za spoločnosť konajú konatelia spoločne. V mene spoločnosti konatelia podpisujú spoločne tak, že k obchodnému menu spoločnosti pripoja svoje podpisy. "

a zamestnanec ma zmluvu podpisanu jednym z nich, je ta zmluva neplatna?

Zmeni nieco, ak ten isty zamestnanec uz pracoval v tej istej firme na zaklade podobnej zmluvy podpisanej jednym konatelom, a firma tu povodnu zmluvu svojim konanim uznala (a zvyka podpisat iba jednym konatelom aj ine pracovne zmluvy). Bola zmluva na urcitu dobu, zamestnanec bol prec asi 3 mesiacov, pred tym nez odisiel podpisal novu zmluvu, ktoru firma uz nechce uznat. Samozrejme, ze je to dost nekorektne zo strany firmy, ale ma pravdu podla zakona?
Naposledy upravil majoneza : 01.10.09 at 07:15 Dôvod: firm > firma
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Moze ist aj o zamerne konaie, ked firma nehce byt zmluvne viazana zmluvami, ktore uzatvara. Ja to samozrejme svinstvo, ale vidim v tom zamer, taky maly trik.

    majoneza je offline (nepripojený) majoneza

    majoneza
    Tak moze dat podnet na IP, ze ho minuly rok zamestnali bez pravoplatnej pracovnej zmluvy? Nepamatam si paragraf, ale myslim si, ze vyplyva zo ZP, ze zamestnanec musi mat pracovnu zmluvu.

    Druhy konatel nepospisuje pracovne zmluvy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.