Zavrieť

Porady

Nesplacanie pozicky a ako dalej

Prosim o radu. Pred cca rokom som si zobral pozicku 2000e v Post. banke.Mal som splacat cca 60e mesacne po dobu 6rokov. ja som vsak splatil len prvych 6 mesiacov, aj to nepravidelne. Avsak poslednych cca 6 mesiacov som bol mimo SVK pracovne a nejak som k tomu nedostal. Teraz som bol v banke ze vyplatim tych 6 splatok ale povedali mi, ze sa neda.musim to vyplatit cele a ze info mam v uradnej zasielke kt. mi poslali zrejme zo sudu. Ja som ju vsak neprevzal, kedze som bol mimo SR a rodicia mi ju nemohli prevziat tiez.Takze>
problem cislo 1. mam to riesit s bankou alebo zavolat na sud alebo s kym vlastne? alebo pockat na dlasiu zasielku?
Problem c.2. ak bolo v tej zasielke ze mam prist na sud a ja som tam nebol, ake mozu byt sankcie?
Ja by som bol ochotny splacat aj 500e mesacne lebo mam nato len neviem s kym to mam riesit.kazdopadne zavolam do banky.Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Všetko sa dá...zaplať kolko môžeš naraz a požiadaj o nový splátkový kalendár...zrejme to už vybavuje ich právnik tak pýtaj kontakt naňho ...ked preberieš obálku na pošte tak tam by malo byť aj jeho číslo a s ním sa určite dohodneš

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Žiadaj od banky kontakt,komu to postúpili.
    Spoj sa s ním a dohodnite sa. Buď na jednorázovom vyplatení, alebo žiadaj dohodu na splátkový kalendár.Ale rátaj, že cena už bude vyššia...

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    škoda,že tu nie je tlačítko ktoré si klopká na čelo.Vitaj v dospelosti chlapče.A nabuduce sa aspon unuvaj dať rodičom notársky overené splnomocnenie na preberanie úradných zásielok.

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    To je fakt wilma.Mám deti von,takže to riešim tak,že vždy na tej pošte zistím,odkiaľ to posielajú,ked mi nechcú zásielku vydať a následne zisťujem na danej inštitúcii,čo je za problém.A doporučujem,aby zadávateľ témy pozrel a to dôkladne,zdravotnú poistovnu,prípadne sociálku.Pretože ak v zdravotke spravil nejakú chybu,tak má väčší problém ako s poštovou bankou.
    len dodam ze som nicim nerucil ani nemam rucitela, jedine co maju odo mna je SIPO udaj z bytu mojich rodicov, s kt. som este vtedy, pred rokom byval. par krat mi aj prislo upozornenie na zaplatenie dlznej ciastky ale az teraz som sa k tou dostal.
    Dakujem za rady, cenim si to. BXLmiami mas uplnu pravdu. Bohuzial som typ, kt. sa uci najlepsie na svojich chybach a takto to potom vyzera. Zavolam do banky a potom Vam sem napisem ako to dopadlo.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    na pošte ti nepomôže ani od troch notárov pri zásielkach do vlastných rúk - osobná skúsenosť.

    Nesplacanie pozicky a ako dalej

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.