Zavrieť

Porady

Dávka v nezamestnanosti.

Ahojte ľudia, ešte som nepracoval ani som nebol registrovaný na úrade práce a chcem si zaplatiť poistné v nezamestnanosti. Kedy sa to dá? A či mi to pomôže?A som ID z mladosti.

Dakujem za odpovede.
Luboš K.
5 komentárov     zbaliť
veronikasad kolko máš rokov ? si študentom ?
Lubos1994 21 rokov a nie som študent už mam matúru za sebou ale nie som evidovaní na úrade prace.
ivka70 a co tym chces ziskat?
Lubos1994 Chem získať nejaké peniaze lebo mam zlí zdravodný stav :/
ivka70 viac penazi zaplatis ako ziskas
to sa radsej skus zamestnat a doplat len to, co ti bude chybat do 2 rokov
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Podmienkou pre vznik nároku na dávku v nezamestnanosti je 730 kal. dní poistenia v nezamestnanosti v posledných 3 rokoch. PvN sa v tvojom prípade nedá platiť samostatne, len ako súčasť balíka, najmenej z minimálneho vymeriavacieho základu.
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lubos1994 takže 3 roky musím pracovať? A potom sa dá priplatiť?
    Tweety Nie, nie je to tak, musíš byť poistený 730 dní, aby si mal nárok na dávku v nezamestnanosti. Tak,ako je to v tom príspevku od Veroniky.
    veronikasad N ie, nemusíš pracovať, môžeš sa prihlásiť na balík dobr.poistenia v sociálnej poisťovni po dobu aspoň 730 dní (dva roky). Potom sa môžeš zaevidovať na UP (ak tvoja invalidita je menej ako 70 %) a pol roka budeš poberať dávku v nezamestnanosti. Mesačná platba z minima v súčasnosti je cca 140€ (každý rok sa k 1.1. zvyšuje) a dávka v nezam. je 50 % z vym. základu, v súčasnosti z minima cca 200€ mesačne.
    Lubos1994 nepracujem nikde a VZP je asi všeobecná zdravotná poistovna neplatím si nič keďže nie som zamestnaný ale niečo dostávam?
    veronikasad ak poberáš invalidný dôchodok, platitelom zdr.poistenia je za teba štát.
    Lubos1994 tak musím odpracovať 2 roky alebo pol roka alebo nemusím pracovať ?
    Tweety Nemusíš pracovať ale ak chceš podporu, musíš aspon 730dní platiť poistné do SP.Ale to už máš napísané, stačí len prečítať.
    ivka70 to ale pravdepodobne zaplatis za tie 2 roky viac sko potom za pol roka ziskas na podpore, treba si to prepocitat.
    veronikasad Ak by sa dalo platiť len samostatné poistenie v nezamestnanosti, tak je to výhodné ... Bohužial, nedá sa ...
    Lubos1994 takže je to len na škodu keď nie som zamesnaný ? A ešte som nepracoval? ano ale ja som zvedavý na vaše názory ešte som to dostatočne nepochopil.
    veronikasad Ľuboš, už som ti to napísala dva razy, tretí raz sa mi naozaj nechce ...
    Lubos1994 Ano dakujem všetkým, ktorý sa zapojili.
      zbaliť

    Dávka v nezamestnanosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.