Zavrieť

Porady

Koho sa báť ???

Pekný slnečný deň všetkým poctivo pracujúcim hlávkam
Som SZČO, teda živnostník - od štátu som dostala príspevok -keďže som bola nezamestnaná... (presnejšie z fondov EÚ)...otvorila som si obchod a vlastne doteraz mi celkom nie je jasné aké kontroly mi "hrozia"
Keďže moja prevádzka je bohužiaľ cca 50 metrov od daňového úradu stihli ma prísť navštíviť...a to som otvárala obchodík pred dvoma týždňami
Práve preto, že som brala mony z fondu čakám, že dojdu aj z úradu práce, na živnostenskom sa mi tiež vyhrážali...na hygiene mi tvrdili, že oni také obchody (oblečenie, obuv...) vlastne vôbec nekontrolujú. A ktosi mi vravel, že ma môžu zdrbať aj za to,že nemám na dverách šípku "núdzový východ" Keďže som zrejme jediný skutočne naivne poctivý človiečik dodržujúci všetky zákony, vyhlášky, nariadenia a podobné povinnosti sa pýtam...
Koho sa mám vlastne báť ??????????????.... aby ma nezavreli...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    emily
    prosím ťa zaujíma ma čo bolo dôvodom návštevy DÚ v tak krátkom čase od začiatku podnikania

    inak nikoho sa neboj - ALE maj v poriadku všetky náležitosti ako zákon káže

    Ibaka je offline (nepripojený) Ibaka

    pán v najlepších rokoch Ibaka
    v prvom rade musíš hodiť za hlavu všetko tieto výhražky, všetkých možných inštitúcií. Ak poctivo pracuješ nemusíš sa ničoho báť. Máš pravdu, všetky tieto inštitúcie ťa môžu prísť skontrolovať. A ja ešte pridám ďalšie.
    Inšpektorát práce: Ak máš zamestnancov musíš naplniť literu zákona 124 z roku 2006, t. j školenia zamestnancov, a mať vypracované predpisy pre Tvoju predajňu, pomôže Ti bezpečnostný technik z Tvojho blízkeho okolia
    požiarna inšpekcia: ak máš priestory v pranájme, je dobré zmluvne dohodnúť kto sa stará o požiarnu ochranu. Požiarny štatút, požiarne poplachové smernice, a vyznačenie únikových východov, hasiace prístroje - pomôže Ti požiarny technik - nie sú to veľké položky,
    niekedy je požiarny a bezpečnostný technik v jednej osobe.
    No a sú tu ďalšie inšpektoráty: v oblasti ochrany životného prostredia, ale nemyslím že títo by mali o teba záujem vzhladom na charakter Tvojej prevádzky.
    Opakujem netreba sa bás kontrol, nakoniec sú tu a žijú z Tvojich daní a je treba im to patrične dať najavo

    Aendy je offline (nepripojený) Aendy

    Aendy
    Najlepsie by si mala poslat malu pozornost vsetkym tymto kontrolorom z tvojho okolia pripadne im poskytnut fajnovucku zlavu , a nemas sa coho bat ale naozaj obavat sa pokial robis vsetko co zakon kaze nemusis, ale radsej by si ich mala , ak si ich na zaciatku nepozvala na kontrolu sama a hadam by ti slusnejsie povedali co a ako spravit, ale to je moj mozno naivny nazor

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.