Zavrieť

Porady

Nový systém EZU-MRP

Dobrý deň,
chcem sa opýtať, či nový systém EZU Sociálnej poisťovne vyžaduje aj nový výstup z MRP čo sa týka zasielania registračných listov a mesačných výkazov?
Včera som chcela poslať registračný list a neuznal mi systém xml súbor čo som priložila. (Manuálne som zadala prilášku, ale aj tam vypísal chybu, u dohodára som nevedela zadať dôchodok....)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka28 je offline (nepripojený) katka28

    katka28
    Dnes u mňa ani nefunguje podateľňa. NEviem sa prihlásiť, stále mi vypíše: spojenie s podatelna.socpoist.sk neočakávane skončilo.
    Je to len u mňa, albo aj vy máte problémy? Starý systém mi normálne fungoval.

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    katka28 Pozri príspevok
    Dnes u mňa ani nefunguje podateľňa. NEviem sa prihlásiť, stále mi vypíše: spojenie s podatelna.socpoist.sk neočakávane skončilo.
    Je to len u mňa, albo aj vy máte problémy? Starý systém mi normálne fungoval.
    Katka u mňa je to to isté, asi si vytlačím výkaz a odnesiem osobne na SP

    katka28 je offline (nepripojený) katka28

    katka28
    Mne sa konečne podarilo, na 100. pokus.
    Kde by sme sa mohli sťažovať, alebo informáciu dostať prečo to neide tak ako by malo?

    Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

    Antonia1
    katka28 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcem sa opýtať, či nový systém EZU Sociálnej poisťovne vyžaduje aj nový výstup z MRP čo sa týka zasielania registračných listov a mesačných výkazov?
    Včera som chcela poslať registračný list a neuznal mi systém xml súbor čo som priložila. (Manuálne som zadala prilášku, ale aj tam vypísal chybu, u dohodára som nevedela zadať dôchodok....)
    Sociálna poisťovňa má poruchu stránky čítaj tu:
    http://www.porada.sk/t87205-elektronicka-podatelna-sp.htmlhttp://www.porada.sk/t82418-zmena-grid-kariet-na-sp.html

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    katka28 Pozri príspevok
    Mne sa konečne podarilo, na 100. pokus.
    Kde by sme sa mohli sťažovať, alebo informáciu dostať prečo to neide tak ako by malo?
    Katka a nehlásilo Ti tam tie chyby? Mne stále hlásilo, že požaduje hodnotu 0 napr. 4,75% VZ zamestnanca atď.
    Poslalo Ti výkaz po novom a v pohode?

    Sylvia K je offline (nepripojený) Sylvia K

    Sylvia K
    Lenka1979 Pozri príspevok
    Katka u mňa je to to isté, asi si vytlačím výkaz a odnesiem osobne na SP


    Pred hodinou som volala našej správkyni, že keď mi nejde poslať výkaz cez EZU či jej ho mám poslať poštou. Odpoveď znela: nech si zavolám EZU, že ona nevie. Dala mi aj číslo na p.Ing.(nakoľko na č. EZU sa dovolať je nemožné). Jeho odpoveď bola, že mám počkať a neposielať to poštou, aby neboli zavalen papiermi. Na otázku kedy im to pôjde: On nevie, nie sú správcami siete. Tak som mu povedala , nech dajú na stránku informáciu, že im to NEPRACUJE AKO MÁ ; nakoľko ja som bola včera dosť vytočená. Pekne som poďakovala a položila.
    Som len zvedavá keď im to nepôjde dlhšie, či budú vypisovať listy prípadne posielať pokuty za oneskorené zaslanie.

    katka28 je offline (nepripojený) katka28

    katka28
    Mne sa podarilo výkaz poslať v poriadku, akceptoval to systém a dalo sa aj vytlačiť, no vyzerá inak ako predtým.

    Nový systém EZU-MRP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.