Zavrieť

Porady

skončenie PP

Som zúfalá. Chcela by som dať výpoveď, len neviem ako, ktorého zákona sa mám "chytiť". Najradšej by som si dala výpoveď zo dňa na deň. Pracujem v jednej firme 4 mesiace ako účtovníčka. Je tam strašne veľa práce a keďže je to len na " mojej hlave " tak to nestíham a ešte ktomu uzávierka..... V denníku je okolo 8000 zápisov. Doklady mi dávajú aj oneskorene, alebo si ich musím vyžiadať, či ich nemajú niekde založené ......Potrebovala by som dáku posilu aspoň na 4 hodiny, ale o tom môžem len snívať. /okrem iného firma na tom nieje bohvieako/
Poradí mi niekto ak je taká možnosť, ako mám napísať výpoveď ?
Usporiadat
JuKaS JuKaS

JuKaS je offline (nepripojený) JuKaS

Čo tak Zákonník práce?
0 0
Juliette Juliette

Juliette je offline (nepripojený) Juliette

no to som pozerala, ale nie je tam nič na mňa ušité :-(
0 0
JuKaS JuKaS

JuKaS je offline (nepripojený) JuKaS

Si zamestnanec? Tak len Zákonník práce
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Juliette Pozri príspevok
no to som pozerala, ale nie je tam nič na mňa ušité :-(
Čo chceš mať na seba "ušité"? Pokiaľ nemáš iný zákonný dôvod na skončenie PP, tak ti zostáva jedine klasická výpoveď s dvojmesačnou výpovednou dobou.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Chobot Pozri príspevok
Čo chceš mať na seba "ušité"? Pokiaľ nemáš iný zákonný dôvod na skončenie PP, tak ti zostáva jedine klasická výpoveď s dvojmesačnou výpovednou dobou.
A ešte aj skončením PP dohodou podľa §60ZP.
0 0
Juliette Juliette

Juliette je offline (nepripojený) Juliette

Aha tak ďakujem, ale aj tak chcela by som ešte vedieť, ak si napíšem dohodu o skončení pracovného pomeru podľa § 60 a neuvediem dôvod, čo ani nemusím a zamestnávateľ mi to podpíše, tak môžem k tomu dňu odísť. Ale čo sa stane ak ma zamestnávateľ nepustí., teda mi to nepodpíše
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Nemôžeš napísať dohodu o skončení prac.pomeru. Môžeš iba požiadať o rozviazanie pracovného pomeru dohodou k nejakému určit. dátumu napr. k 15.2.2008. Až zamestnávateľ súhlasí, tak on urobí Dohodu o skončení prac.pomeru a podpíšu sa obidve zmluvné strany.
V prípade, že zamestnávateľ nesúhlasí musíš dať výpoveď, kde plynie 2 mes. výpov.lehota ( výpovedná lehota začína plynúť od prvého dňa nasledujúceho kalendárneho mesiaca.)
0 0
Juliette Juliette

Juliette je offline (nepripojený) Juliette

No požiadala som zamestnávateľa o rozviazanie pracovného pomeru čo mi však odmietol, s tým že kde bude hľadať náhradu za mňa. Pritom mi vôbec neprepláca stravné a mzda je vždy ďaleko po výplatnom termíne. Výplatný termín máme vždy 30. nasledujúceho mesiaca. Za december mi ešte nezaplatilcelú výplatu iba čiastočne. Mám mu napísať výpoveď podľa § 69 1b. A môžem od neho hneď oddísť ako to dostane doporučene, momentálne som 2 dni na PN
0 0
Juliette Juliette

Juliette je offline (nepripojený) Juliette

Prosím poradí mi niekto už som z tých zákonov pomotaná :-(
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Juliette Pozri príspevok
No požiadala som zamestnávateľa o rozviazanie pracovného pomeru čo mi však odmietol, s tým že kde bude hľadať náhradu za mňa. Pritom mi vôbec neprepláca stravné a mzda je vždy ďaleko po výplatnom termíne. Výplatný termín máme vždy 30. nasledujúceho mesiaca. Za december mi ešte nezaplatilcelú výplatu iba čiastočne. Mám mu napísať výpoveď podľa § 69 1b. A môžem od neho hneď oddísť ako to dostane doporučene, momentálne som 2 dni na PN
Okamžité skončenie z dôvodu, že ti nevyplatil mzdu za mesiac december môžeš uplatniť až po 15. 2., nakoľko je tam lehota 15 dní po termíne výplaty. Skôr nie.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Juliette Pozri príspevok
Prosím poradí mi niekto už som z tých zákonov pomotaná :-(
Môžeš okamžite skončiť PP podľa § 69 odst. 1 písm,b- ale až po 15.02..
0 0
olgaduri olgaduri

olgaduri je offline (nepripojený) olgaduri

Prosím poraďakov /aspoň jedného/ o odpoveď

Moja priateľka dala výpoveď 20.1 2008 počas trvania PN . Plynie jej i počas trvania PN výpovedná lehota? Skončí PN asi 20.2.2008 - skončí jej pracovný pomer k 1.4.2008???

Ďakujem za rýchlu odpoveď
0 0
Juliette Juliette

Juliette je offline (nepripojený) Juliette

mu dám okamžité skončenie pracovného pomeru § 69 1b a som na PN /nie dlhšie ako 10 dní/aký dátum mám uviesť na okamž.skon.PP. Môžem dať aj počas PN a poslať mu to ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

olgaduri Pozri príspevok
Prosím poraďakov /aspoň jedného/ o odpoveď

Moja priateľka dala výpoveď 20.1 2008 počas trvania PN . Plynie jej i počas trvania PN výpovedná lehota? Skončí PN asi 20.2.2008 - skončí jej pracovný pomer k 1.4.2008???

Ďakujem za rýchlu odpoveď
Odpoveď je tu:
http://www.porada.sk/t72687-skonceni...-pocas-pn.html
Prečo 2x rovnaká otázka?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Juliette Pozri príspevok
mu dám okamžité skončenie pracovného pomeru § 69 1b a som na PN /nie dlhšie ako 10 dní/aký dátum mám uviesť na okamž.skon.PP. Môžem dať aj počas PN a poslať mu to ?
Dátum musí byť, ako sme už písali po 15.2.2008- ak dovtedy nevyplatí časť mzdy. AK chceš, aby vyplatil náhradu príjmu za DPN, tak s ním počkaj do jej skončenia.
0 0
Juliette Juliette

Juliette je offline (nepripojený) Juliette

endrju Pozri príspevok
Zamestnanec môže dať výpoveď aj počas práceneschopnosti
Dobrý deň, chcela by som vedieť, že ak zamestnávateľ mešká viac ako 15 dní s výplatou a ja mu dám okamžité skončenie pracovného pomeru § 69 1b a som 4 deň na PN aký dátum mám uviesť na okamž.skon.PP. Môžem dať aj počas PN a poslať mu to ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Juliette Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som vedieť, že ak zamestnávateľ mešká viac ako 15 dní s výplatou a ja mu dám okamžité skončenie pracovného pomeru § 69 1b a som 4 deň na PN aký dátum mám uviesť na okamž.skon.PP. Môžem dať aj počas PN a poslať mu to ?
Nie je potrebné otázky zadávať viackrát, stačí raz.
0 0
Adkah Adkah

Adkah je offline (nepripojený) Adkah

Ahojte, poradaci.
Neviem ci to dobre zaradujem,ak nie prosim odkazdte ma na nejaky link.
Dopravna firma zamestnanva zamestnanca, zamestnanec mal havariu a kamion je nepouzitelny. Teraz tento zamestnanec nemoze jazdit, pretoze nemame pre neho pracu (kamion), ale cca o 4. mesiace nam maju prist nove kamiony.Zamestnaca by sme chcely dalej, zamestnavat ale az ked bude pre neho praca. Moja otazka znie, ako by ste riesily tuto situaciu? Nejake ine riesenie okrem §60 ZP.
Dakujem vsetkym za nazor a pomoc.
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

žeby § 142 ods. 4? Kedysi sme robili takúto dohodu so zamestnancami, no to už je aj 10rokov spať.
0 0
Adkah Adkah

Adkah je offline (nepripojený) Adkah

Dakujem brčko. Prosim Vas ma este niekto nejaky iny navrh?Dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať