Zavrieť

Porady

Studna a zumpa

Dobry ...pijeme. studnovu vodu a suseda ma zo svojej spravenu zumpu.kde sa mam obratir a co robit
majkii zo svojej studne spravila žumpu? vypúšťa fekálie priamo do vody v studni?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    Najmenšia doporučená vzdialenosť domových studní od zdrojov možného
    znečistenia
    Zdroj možného znečistenia
    Najmenšia vzdialenosť v m
    Prostredie málo priepustné
    priepustné
    Žumpy, septiky, potrubia vnútornej
    kanalizácie a kanalizačné prípojky
    málo priepustné 5 m
    priepustné 12 m
    Chlievy, močovkové jamy, hnojiská
    málo priepustné 10 m
    priepustné 25 m
    je to na stránke http://www.ruvzvt.sk/files/22.marec_..._den_vody-.pdf

    pripájam stránku úradov životného prostredia, treba nájsť príslušný podľa bydliska, napísala by som na úrad a jednu kópiu by som poslala aj na obecný úrad, nepátrala by som, či je žumpa dobre zaizolovaná

    Hlasovalo 4 pouzivatelov

    Užitočné (4)
    arizona, Ing. Ľubomír Janoška, Mária27, dana2203
    4
    Ing. Ľubomír Janoška Pátrať by mal stavebný úrad a - za predpokladu, že žumpa nie je izolovaná - dať odstrániť stavbu.

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Nevieme, v akej vzdialenosti má suseda studňu ani aká je priepustnosť pôdy.
    Ako prvé zober vzorku vody, zanes na RUVZ a daj si spraviť rozbor, aby ste vedeli, čo pijete. Uvidíš, či a do akej miery je voda kontaminovaná a potom môžeš konať ďalej.

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    A aku vodu potom pije ona? Napojila sa na ulicny vodovod a odpad vypusta do studne? Tymto sa studna na zumpu nepremeni.
    misoft Pokiaľ takto robí - naozaj studňu na žumpu nepremení - ona skôr skontaminuje podzemnú vodu... a Oliwa napísala vyššie - pokiaľ to rozbor potvrdí, tá suseda bude mať obrovské problémy...so zákonom - poškodzovanie a poškodzovanie životného prostredia, všeobecné ohrozenie....
    Ing. Ľubomír Janoška Preto hovorím o odstránení stavby, to ešte môže byť najmenší prúser.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.